X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowości w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 15:29
Nowe koncerty Programu Strefa, projekt edukacyjny "Probówka", XXI Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji "Rozdroże", a także projekt "Sztuka w akcji" oraz Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich "Basso Continuo" - to najciekawsze propozycje nadchodzących miesięcy w warszawskim CSW.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek UjazdowskiFoto: wikipedia/DocentX, lic. CC

Jesienią 2014 roku wiodącym tematem cyklicznych koncertów Programu Strefa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski będzie współczesne oblicze muzyki wokalnej. Głos, boski instrument, najdoskonalszy instrument dęty od zawsze jest podstawowym nośnikiem idei, informacji czy rozrywki. Choć pieśń wyrasta z muzyki ściśle popularnej jest dziś ważnym elementem muzyki poważnej, jest rozrywką, ale też dokumentem szeregu przemian społecznych, jest bezpretensjonalnym połączeniem różnych sztuk - literatury i muzyki.

"Probówka 2014" to seria 4 minicykli edukacyjno-kulturalnych odbywających się w Zamku Ujazdowskim w Warszawie (od września do grudnia) - przede wszystkim w zmodernizowanych przestrzeniach budynku Laboratorium. Usytuowanie Zamku sprawia, że jest on dostępny zarówno dla prawo-, jak i lewobrzeżnej Warszawy, a bliskość Wisłostrady z jednej strony i ciągu komunikacyjnego traktu Królewskiego z drugiej umożliwia swobodny dojazd również z punktów wysuniętych daleko na północ i południe miasta. Infrastruktura i wyposażenie budynku Laboratorium gwarantuje możliwość wykorzystania wszelkich technicznych środków w celu dotarcia do współczesnego odbiorcy.

Interdyscyplinarny festiwal Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji "Rozdroże" (organizowany corocznie od 1994 r.) prezentuje najwartościowsze, nowatorskie spektakle z pogranicza teatru, tańca i sztuk wizualnych. Do udziału w festiwalu zapraszani są wybitni (lecz nieznani w Polsce) artyści z zagranicy (każdego roku z innego kraju lub regionu), których twórczość cechują: istotny przekaz duchowy, oryginalna forma oraz wysoki poziom artystyczny. Prace artystów z zagranicy konfrontowane są z dokonaniami artystów polskich działających w tym samym obszarze artystycznych poszukiwań. Wysoki poziom artystyczny i konsekwencja programowa wyróżniają "Rozdroże" na tle innych festiwali sztuk widowiskowych w Polsce.
W tym roku pokazana zostanie twórczość artystów z Francji i z Polski. Przypomniana zostanie sztuka dwóch wybitnych twórców działających na pograniczu sztuk performatywnych i wizualnych: choreografki francuskiej Maguy Marin i polskiego reżysera i plastyka Tadeusza Kantora (którego rocznica stulecia urodzin będzie obchodzona w 2015 roku) oraz prace sytuujące się w kręgu inspiracji ich sztuką. W ramach festiwalu planowane są pokazy spektakli: „Compagnie Maguy Marin”, zespołu Francois Verreta, Teatru „Cinema” z Michałowic i warszawskiego Teatru „Academia”. Wszystkie prezentowane spektakle będą światowymi bądź polskimi premierami.

Głównym celem projektu "Sztuka w akcji" jest organizacja tygodniowej serii różnorodnych zdarzeń muzyczno-performerskich: warsztatów, spotkań, performensów, prezentacji filmowych oraz koncertów. Dla tych działań znakomitą przestrzenią jest sala widowiskowa im. W. Krukowskiego Laboratorium w Zamku Ujazdowskim. Postać i dorobek artystyczny współtwórcy i wieloletniego dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej ma zasadnicze znaczenia dla niniejszego pomysłu. Niezwykła osobowość i umiejętność istnienia w różnych środowiskach artystycznych sprawiła, że wielu artystów wiąże z Osobą Wojciecha Krukowskiego swoje artystyczne inspiracje. Wydarzenie rozpocznie się w pierwszą rocznicę śmierci Wojciecha Krukowskiego – 18 stycznia 2015, a zakończy tydzień później - 25 stycznia. Wśród wykonawców znajdą się artyści sztuki akcji i oraz sztuki muzycznej i wizualnej.

Międzynarodowe Biennale Dźwięków Niskich "Basso Continuo" to interdyscyplinarny projekt muzyczny wyjątkowy głównie ze względu na oryginalność i pionierski charakter przedsięwzięcia. Jego ideą jest wykraczanie poza ramy klasycznego festiwalu muzyki poważnej, przy utrzymaniu w centrum programowym muzyki i szeroko pojętych instrumentów basowych.
Naczelną ideą przedsięwzięcia jest możliwie szeroka prezentacja muzyki, brzmień, i różnych zjawisk artystycznych związanych z basowymi instrumentami (smyczkowymi, dętymi, klawiszowymi – akustycznymi i elektronicznymi) oraz uświadomienie podstawowej funkcji najniższych głosów i instrumentów w kulturze muzycznej. Przedsięwzięcie jest planowane jako cykliczne, powtarzane co 2 lata, ale w dalszej części oferty będzie także nazywane „festiwalem”. Nazwa "Basso Continuo" (stały bas, bas generalny) nawiązuje do historycznej praktyki realizacji najniższego głosu w muzyce poważnej, w którym to głosie była zapisana harmonia całości utworu i który był zasadniczym elementem każdego utworu.

Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Centrum Sztuki Współczesnej to Costa Concordia?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 13:30
- Mimo pewnych problemów finansowych nie mamy do czynienia z katastrofą - mówił w Dwójce dyrektor CSW Fabio Cavalucci. - Nie chodzi o pieniądze. Nie zgadzamy się na obecny styl zarządzania - odpowiadał Stach Szabłowski, jeden z kuratorów warszawskiej placówki.
rozwiń zwiń