X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Kobiety domu Kossaków. Błękitna krew i wielka siła

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 15:00
- To często kobiety wysoko urodzone, niepotrzebnie pozostające w cieniu. Ja próbuję je z tego cienia wydobyć - deklarowała Joanna Jurgała-Jureczka, autorka książki "Kobiety Kossaków".
Audio
  • Rozmowa o kobietach domu Kossaków (Notatnik Dwójki)
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska to jedna z najsłynniejszych, ale nie jedyna zasłużona dla polskiej kultury kobieca reprezentantka rodu Kossaków
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska to jedna z najsłynniejszych, ale nie jedyna zasłużona dla polskiej kultury kobieca reprezentantka rodu Kossaków Foto: wikimedia.commons/dom. publiczna/NAC

W audycji mowa była o bardzo znanych artystkach należących do rodu Kossaków - pisarkach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Magdalenie Samozwaniec, Zofii Kossak-Szczuckiej. Ale przede wszystkim o mniej znanych reprezentantkach tej rodziny - na przykład o Zofii z Gałczyńskich Kossakowej czy jej córce Zofii z Kossaków Romańskiej.

- Łączyła je wielka wewnętrzna siła, umiejętność przetrwania trudnych okoliczności życiowych. Często dożywały późnych lat i dosłownego lub przenośnego zrujnowania domów - opowiadała Joanna Jurgała-Jureczka.

Wiele kobiet domu Kossaków połączyła jeszcze jedna skłonność, która znacząco przyczyniła się do powstania omawianej książki.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki

Prowadzi: Dorota Gacek

Gość: Joanna Jurgała-Jureczka (autorka książki "Kobiety Kossaków")

Data emisji: 8.03.2016

Godzina emisji: 13.00

mm/mc

Komentarze1
aby dodać komentarz
JanNowakStawinski2016-03-09 06:45 Zgłoś
Dlaczego zlikwidowano zakładkę podcasty!!!Notatnik Dójki i KLCW to ostatnie audycje ,które ja miały,dlaczego nie szanujecie tych słuchaczy ,którzy nie mogą słuchać online ,czy poprzez eter?Dlaczego przez lata zakładki były ,a teraz w imie "unowoczesniania" zlikwidowano opcje pobierz ,a na koniec zakładke z podcastami.Żal ,że to Program II zrobił....

Czytaj także

Magdalena Samozwaniec - tropicielka nonsensów

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 06:04
- Gdy ojciec zobaczył, jak nieprawdopodobny sukces osiągnęła moja książka, powiedział do mnie rozkazująco: Pisz! Tego nie trzeba mi było dwa razy powtarzać. Zamiast jeść, jak moje rówieśnice, bawić się i flirtować, ja pisałam. Byle co, byle pisać - mówiła Magdalena Samozwaniec w Polskim Radiu w 1954 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Kossaków. O wielkich malarzach przez pryzmat ich matek, żon i kochanek

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 10:35
Kossakowie to ludzie wielu talentów, ale także rodzina pełna tajemnic. Dziesiątki listów i dokumentów udowadniają, że byli mocni, wyraziści, ale niejednokrotnie bardzo wrażliwi - mówi Joanna Jurgała-Jureczka, autorka "Kobiet Kossaków".
rozwiń zwiń