X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie

19 czerwca - Zakończenie sezonu koncertowego

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 04:29

Michał Klauza - dyrygent
Charles Richard-Hamelin - fortepian

Johannes Brahms - Koncert fortepianowy nr 1 d-moll op.15
Stanisław Moniuszko - Wesołe kumoszki z Windsoru muzyka baletowa do opery Otto Nicolaia
Dymitr Szostakowicz – Suita z muzyki do przedstawienia Hamlet op.32a  (1932)

19 czerwca 2016, godz. 19.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego


Charles Richard-Hamelin - srebrny medalista i laureat nagrody Krystiana Zimermana za najlepsze wykonanie sonaty na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 2015 roku będzie solistą koncertu kończącego Sezon Artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej. Pianista, znany nam dotychczas z interpretacji utworów Chopina, pokaże nowe oblicze, bo wykona Koncert fortepianowy Johannesa Brahmsa.

W 2016 roku świat obchodzi 400 lecie śmierci Williama Szekspira. Program drugiej części koncertu nawiązuje do tych obchodów, prezentując utwory inspirowane dziełami najsłynniejszego angielskiego dramaturga.  Stanisław Moniuszkoprowadził jako dyrygent przedstawienia opery Wesołe kumoszki z Windsoru  Otto Nicolaia w Teatrze Narodowym w Warszawie w 1864 roku. Muzyka baletowa powstała zapewne przy tej okazji, bo pisanie dodatkowych scen baletowych do wystawianych oper było powszechnym zwyczajem w tamtych czasach.

Dymitr Szostakowicz - trzon jego twórczości tworzą symfonie, piętnaście dzieł powstałych w ciągu 46 lat, dzięki którym twórca zawdzięcza miano jednego z najwybitniejszych symfoników XX wieku. Był też kompozytorem wybitnych dzieł scenicznych, oper i baletów oraz muzyki filmowej i teatralnej. W 1932 r., dla teatru moskiewskiego, Szostakowicz napisał muzykę do przedstawienia Hamlet. W formie suity została wydana dopiero w 1960 r. i tę Suitę usłyszymy podczas koncertu. Ponownie kompozytor sięgnął do tragedii Szekspira w 1964 roku, komponując muzykę do znakomitego filmu Grigorija Kozincewa, z niezapomniana rolą Innokientija Smoktunowskiego. Suita z muzyki do tego filmu też została wydana drukiem - opus 116 w katalogu dzieł kompozytora.

Zakończenie sezonu koncertowego. Michał Klauza - dyrygent, Charles Richard-Hamelin - fortepian, Polska Orkiestra Radiowa.1 9 czerwca 2016 roku, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
Zakończenie sezonu koncertowego. Michał Klauza - dyrygent, Charles Richard-Hamelin - fortepian, Polska Orkiestra Radiowa.1 9 czerwca 2016 roku, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.


Zobacz więcej na temat: 2016