X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

MFW nie chce rozmawiać z Białorusią o kredycie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 02:00
Zdaniem przedstawiciela MFW Christopha Jarvisa, białoruski rząd powinien rozpocząć głębokie strukturalne reformy.
Siedziba Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie
Siedziba Międzynarodowego Funduszu Walutowego w WaszyngtonieFoto: imf.org

Międzynarodowy Fundusz Walutowy odmówił rozmów z rządem Białorusi na temat przyznania pożyczki, ponieważ polityka gospodarcza władz tego kraju jest zbyt oddalona od wymagań MFW.

- Nie jesteśmy gotowi na rozpoczęcie rozmów. Negocjacje wymagałyby porozumienia na najwyższym szczeblu, aby przyjąć całościowy i spójny pakiet w celu rozpoczęcia głębokich reform strukturalnych - wyjaśnił szef delegacji MFW Christopher Jarvis po trwającej półtora tygodnia wizycie w Mińsku.

Christopher Jarvis, odnosząc się do starań białoruskich władz o uzyskanie kolejnego kredytu na obsługę tegorocznych zobowiązań wynikających z poprzedniej pożyczki, powiedział , że MFW nie zajmuje się refinansowaniem wcześniejszych kredytówm lecz rozpatruje bilans płatniczy w całości. Wyraził przy tym przekonanie, że Białoruś zachowała zdolność do spłaty długów.

Przedstawiciel Funduszu uznał za mało realne założenie, że na Białorusi tegoroczny wzrost gospodarczy wyniesie 5 procent. Podkreślał, że cel ten kłóci się z koniecznością obniżenia inflacji w kraju.

 W ubiegłym roku inflacja na Białorusi wyniosła 108,7 proc., jednak pod koniec roku udało się ją zahamować. Według danych z 21 lutego wyniosła od początku roku 3 proc. Wicepremier Siarhiej Rumas uważa, że jest możliwe utrzymanie jej w 2012 r. na poziomie 15-16 proc.

Według Jarvisa obniżenie inflacji wynika w dużej mierze z właściwych posunięć gospodarczych rządu. Wymienił w tym kontekście m.in. zrównoważony budżet na 2012 r., drastyczne ograniczenie kredytowania w ramach programów rządowych oraz powrót do zunifikowanego kursu wymiany walut. 

- Zalecamy liberalizację cen, danie szefom przedsiębiorstw państwowych większej autonomii, ułatwienie zatrudnionym przechodzenia do rozwijających się sektorów, zwiększenie roli sektora prywatnego poprzez reformę banków, prywatyzację i podjęcie kroków, które przyciągną inwestycje zarówno zagranicznych, jak i białoruskich przedsiębiorców - podkreślił szef misji MFW.

IAR, PAP, agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś dostanie tanią ropę z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2012 08:00
Białoruś wynegocjowała niższe ceny na ropę naftową na najbliższe cztery lata – powiedział prezes koncernu Biełnieftiechim Igor Żilin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka znów obiecuje wzrost pensji

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 07:00
Aleksander Łukaszenka ponownie zapowiedział wzrost dochodów ludności w ciągu roku do poziomu sprzed kryzysu gospodarczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strajk w białoruskiej fabryce BATE w Borysowie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2012 18:00
Robotnicy w białoruskiej fabryce produkującej elektryczne części do pojazdów przerwaliczasowo pracę z powodu niskich płac – informuje portal swoboda.org.
rozwiń zwiń