X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Padła jedna czwarta krów na Białorusi. Kiszonka?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 18:00
Krowy są źle karmione i zaniedbane - oświadczył premier Białorusi Michaił Miasnikowicz. Skrytykował przy tym generalnie sektor rolny.
Padła jedna czwarta krów na Białorusi. Kiszonka?
Foto: fot. premier.ru

- W ciągu roku straciliśmy w kraju 381 tys. krów, czyli 28,7 proc. pogłowia. To są liczby niedopuszczalne, zwłaszcza w sytuacji, gdy bydło kupujemy często z importu, na co wydawane są znaczne środki - oznajmił Miasnikowicz.

- U nas karmi się krowy zbyt kwaśną często kiszonką. Zwierzęta są przez to chorowite. Poza tym wiele osób myśli: to nie moje, to kołchozowe, jak krowa padła, to Bóg z nią, a przecież powinno to być tragedią dla gospodarstwa - oburzał się szef rządu białoruskiego.

Premier skrytykował też generalnie sektor rolny. Mówił, że resort rolnictwa nie przyciąga wystarczającej ilości inwestycji, a znaczną część portfela inwestycyjnego stanowią kredyty bankowe. - Jeśli nie zjawiają się tu inwestorzy, to znaczy, że projekty są nieefektywne albo mało efektywne. A to, co się robi, wykonuje się dzięki programom państwowym, na czym traci efektywność - podkreślił.

W zeszłym tygodniu białoruska prokuratura generalna uznała rolnictwo za jedną z najbardziej skorumpowanych gałęzi gospodarki.

Na początku grudnia zmniejszenie subsydiów dla rolnictwa zapowiedział Aleksander  Łukaszenka, stwierdził, że trzeba je dostoswać do poziomu w innych krajach unii celnej, którą Białoruś tworzy z Rosją i Kazachstanem.

Na Białorusi prywatna własność ziemi nie jest dozwolona. Podstawę rolnictwa stanowią kołchozy i sowchozy, które zapewniają 98 proc. produkcji rolnej. Aleksander Łukaszenka mówił w październiku, że uważa sposób ich zorganizowania za idealny dla rolnictwa.

PAP, agkm

 

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja, Białoruś i Kazachstan zacieśniły relacje

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 10:00
Z początkiem 2012 roku weszła w życie Wspólna Przestrzeń Gospodarcza, utworzona przez Rosję, Kazachstan i Białoruś na bazie Unii Celnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś wyda 1,6 mld dolarów na spłatę długu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 04:00
Białoruś będzie musiała przeznaczyć w 2012 r. 1,63 mld dol. na obsługę długu zagranicznego. To dwa razy więcej niż w zeszłym roku.
rozwiń zwiń