X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

KGB na Białorusi dostanie wolną rękę

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 16:56
Władze Białorusi zmieniają prawo o KGB. Funkcjonariusze będą mogli wchodzić do domów o dowolnej porze, przeszukiwać zatrzymanych i zabierać im znalezione przy nich rzeczy.
Siedziba KGB w Mińsku
Siedziba KGB w MińskuFoto: Wikimedia Commons/Mikkalai

30 września rada ministrów Białorusi wprowadziła projekt poprawek do ustawy „O bezpieczeństwie państwa”. Zmiany w dużym stopniu zwiększają kompetencje KGB. O projekcie Białorusini dowiedzieli się dopiero 12 października, kiedy projekt opublikowano na narodowym portalu prawnym.

 Funkcjonariusze KGB będą mogli wchodzić  o dowolnym czasie do mieszkań i pomieszczeń, jeśli uznają, że dochodzi w nich do przestępstwa lub ukrywa się tam osoba poszukiwana. Ten przepis nie dotyczy tylko placówek objętych immunitetem dyplomatycznym.

Poprawki dają też prawo użycia siły fizycznej i środków przymusu, w tym broni, "w zależności od zaistniałej sytuacji" i "naturalnie w granicach ustawodawstwa" - zauważają "Biełorusskije Nowosti".

W ostatnich dniach zmieniono prawo o zgromadzeniach i zakazano tzw. milczących protestów, organizowanych przez interent. Wprowadzono też kary więzienia za otrzymywanie zagranicznej pomocy w przypadku partii, organizacji pozarządowych i innych.

agkm, PAP, telegraf.by

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: nowy paragraf na „milczące protesty”

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2011 04:00
Izba Reprezentantów przyjęła przepisy o masowych zgromadzeniach. Zrównują one z pikietą "masową obecność obywateli" w miejscu publicznym "w celu wyrażenia protestu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: kara więzienia za pomoc z zagranicy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 14:48
Białoruski parlament zmienił po cichu prawo. Teraz zakazane będą organizacje i partie otrzymujące pomoc z zagranicy. Grozi za to grzywna i więzienie, a środki konfiskuje państwo.
rozwiń zwiń