X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Białoruś: pierwsze wyroki śmierci w tym roku. Reakcja KE

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 15:00
Na Białorusi wydano pierwsze w tym roku wyroki śmierci. Na najwyższy wymiar kary zostali skazani dwaj bracia z miasteczka Czeryków na wschodzie kraju, którzy zabili nauczycielkę i podpalili jej dom.
Audio
  • KE w sprawie wyroków kary śmierci na Białorusi. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

CZYTAJ TAKŻE
demonstracja w mińsku 7 grudnia 2019
Uczestnicy protestów przeciw integracji z Rosją wzywani na milicję

21-letni Ilja i 19-letni Stanisław mieli zabić swoją sąsiadkę i nauczycielkę w akcie zemsty. Wcześniej poinformowała ona milicję o tym, że siostra mężczyzn niewłaściwie wychowuje swoje dzieci. Skazani dziś mężczyźni byli wcześniej karani. Bracia przyznali się do winy. Mają teraz 10 dni na złożenie apelacji.

Białoruś jest jedynym krajem w Europie, gdzie kara śmierci jest wydawana i wykonywana. W ubiegłym roku zapadły 3 wyroki śmierci i tyle osób rozstrzelano. Struktury europejskie i obrońcy praw człowieka wielokrotnie apelowali do białoruskich władz o wprowadzenie moratorium na wykonywanie kary śmierci.

Reakcja Komisji Europejskiej

Rzecznik Komisji Europejskiej skrytykował wyroki śmierci wydane na Białorusi. Rzecznik Komisji podkreślił, że dla Unii Europejskiej wyroki śmierci są nie do zaakceptowania. W opublikowanym oświadczeniu Peter Stano przypomniał, że Unia sprzeciwia się stosowaniu najwyższego wymiaru kary bez względu na okoliczności i że w przeszłości potępiała tego typu wyroki na Białorusi.

- Kara śmieci jest pogwałceniem niezbywalnego prawa do życia i jest ostateczną okrutną, nieludzką i poniżającą karą- napisał rzecznik Komisji.

Peter Stano dodał, że kara śmierci nie działa odstraszająco na przestępstwa, a pomyłki wymiaru sprawiedliwości są nieodwracalne.
Według rzecznika wprowadzenie moratorium na wykonywanie wyroków śmierci na Białorusi byłoby pozytywnym krokiem na drodze do całkowitego zniesienia kary śmierci.

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś powiększy strefy bezwizowe wokół Grodna i Brześcia

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 18:53
Białoruś powiększy strefy bezwizowe w obwodach brzeskim i grodzieńskim, położonych przy granicy z Polską. Przewiduje to dekret podpisany przez Aleksandra Łukaszenkę. Szczegóły na razie nie są znane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: w Soczi fiasko rozmów Łukaszenka-Putin, ale targi ws. Białorusi będą kontynuowane

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 13:00
- Rozmowy w Soczi zakończyły się fiaskiem, ale targi na temat pogłębionej integracji będą się ciągnąć dalej – ocenił po sobotnich rozmowach prezydentów Białorusi i Rosji w Soczi analityk Alaksandr Kłaskouski. - Moskwa nie zamierza obsypywać białoruskiego partnera ustępstwami, a raczej odkrawać kawałek po kawałku tort w miarę wypełnienia kart drogowych (integracji) – napisał Alaksandr Kłaskouski na łamach portalu Naviny.by.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Rosja chce ograniczyć suwerenność Białorusi do minimum

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 21:00
- Integracja, którą proponuje Rosja to ograniczenie suwerenności państwa białoruskiego do minimum. Sprawy bezpieczeństwa i obronności Białorusi są już decydowane w Rosji - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 prof. Agnieszka Legucka (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych). W programie "Spojrzenie na Wschód" wziął również udział Piotr Stępiński (BiznesAlert.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś i UE podpisały umowę o readmisji i uproszczeniu wydawania wiz

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 16:09
Białoruś i Unia Europejska podpisały w Brukseli porozumienie o readmisji i ułatwieniach wydawania wiz. Dzięki temu Białorusini za kilka miesięcy będą płacić mniej za wizy Schengen.
rozwiń zwiń