X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Raport Białoruś

Białoruś wyśle na manewry do Rosji 4 tysiące żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 16:00
Białoruś wyśle na manewry do Rosji ponad cztery tysiące żołnierzy, około stu wozów opancerzonych i czołgów oraz piętnaście samolotów i śmigłowców. Manewry "Tarcza Związku (Białorusi i Rosji) 2019" odbędą się w dniach 13-19 września na poligonie w pobliżu miejscowości Mulino w obwodzie niżnonowgorodzkim, w centrum europejskiej części Rosji. 
Audio
  • Ćwiczenia białorusko-rosyjskie. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com / Maksim Safaniuk

Generał Aleh Biełakonieu, zastępca ministra obrony Białorusi, powiedział, że wojska z obu państw kończą już przygotowania do manewrów.

W sumie weźmie w nich udział około 12 tysięcy żołnierzy, do 950 jednostek techniki wojskowej i do 70 samolotów i śmigłowców. Podkreślił, że cel ćwiczeń został opracowany "z uwzględnieniem analizy możliwych wariantów powstania zagrożenia wojskowego dla państwa związkowego (Białorusi i Rosji) i konfliktu wojennego".

Generał dodał, że ćwiczenia "Tarcza Związku 2019" odbędą się w głębi terytorium Rosji, aby nie zaostrzać sytuacji w Europie. 

Manewry "Tarcza Związku" to zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia wojsk, które odbywają się ostatnio co cztery lata na terytorium Rosji.

Przeprowadzane są naprzemiennie z odbywającymi się co cztery lata manewrami "Zapad", które przeprowadzane są głównie na terenie Białorusi, ale z wykorzystaniem również poligonów rosyjskich. 

Przy okazji ostatnich manewrów "Zapad 2017" pojawiły się podejrzenia, że uczestniczyło w nich znacznie więcej żołnierzy niż deklarowali to ich organizatorzy. 

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: wybory prezydenckie mogą się odbyć 30 sierpnia 2020 roku. Taką datę proponuje CKW

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 22:30
Przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Lidia Jarmoszyna powiedziała, że wybory prezydenckie na Białorusi mogą mieć miejsce 30 sierpnia 2020 roku. Taką możliwość przedstawiłą w niedzielę w telewizji ONT. 30 sierpnia uznawano za dzień urodzin Łukaszenki, do czasu aż stwierdził on w jednym z wywiadów w 2010 roku, że tak naprawdę urodził się 31 sierpnia.
rozwiń zwiń