X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Białoruś: rafineria w Nowopołocku szykuje roszczenia za brudną ropę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 18:45
Białoruska rafineria Naftan z Nowopołocka wszczęła procedurę wystawienia roszczeń rosyjskim dostawcom ropy. Z powodu dostaw ropy złej jakości rafineria była zmuszona ograniczyć o połowę swoją produkcję. 
Audio
  • Rafineria Naftan ws. roszczeń. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

- Białoruska rafineria Naftan w Nowopołocku rozpoczęła procedury dotyczące kar wobec rosyjskich dostawców ropy w związku z tym, że w kwietniu nie wywiązali się oni z zobowiązań, dostarczając zanieczyszczony surowiec. Poinformował o tym we wtorek agencję BiełTA przedstawiciel rafinerii.

- Dział prawny rozpoczął przygotowanie roszczeń wobec rosyjskich dostawców w związku z niedostarczeniem odpowiedniej ilości ropy odpowiedniej jakości - powiedział Siarhiej Autuchau, zastępca dyrektora rafinerii. Dodał, że trwa podliczanie strat, spowodowanych przez zanieczyszczenie rosyjskiej ropy płynącej z Rosji na Zachód rurociągiem Przyjaźń. 

CZYTAJ TAKŻE
kreml free 1200 a.jpg
Ekspert OSW: kryzys brudnej ropy to może być operacja Kremla przeciw Białorusi

Od 19 kwietnia rurociągiem Przyjaźń płynęła przez Białoruś w kierunku zachodnim zanieczyszczona ropa; w surowcu wykryto przekroczenie norm chlorków organicznych. Białoruskie rafinerie ograniczyły produkcję paliw o 50 proc. Tranzyt ropy wstrzymały PERN oraz ukraińska Ukrtransnafta, a 30 kwietnia także białoruski operator. Tego dnia rano Homeltransnafta całkowicie wstrzymała pobór ropy z Rosji, aby móc wypompować z rurociągu zanieczyszczony surowiec.

W sumie, jak informowano wcześniej, w rurociągu Przyjaźń na terenie Rosji, Białorusi, Polski i Ukrainy zgromadziło się ok. 5 mln ton zanieczyszczonej ropy, z tego ok. 1 mln – na Białorusi.

Ropa dobrej jakości dotarła na granicę Rosji i Białorusi w czwartek 2 maja.

Wcześniej prezydent Białorusi powiedział, że straty jego kraju zostaną podliczone po uwzględnieniu szkód spowodowanych w ropociągu "Przyjaźń" na terytorium Białorusi i w miejscowych rafineriach.

W mediach pojawiła się informacja, że straty Białorusi z powodu dostaw złej rosyjskiej ropy mogą przekroczyć 430 milionów dolarów.

PAP/IAR/agkm

Informacje o Białorusi: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: tranzyt ropy rurociągiem Przyjaźń całkowicie wstrzymany

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 11:20
Białoruski koncern Biełnaftachim poinformował o wstrzymaniu tranzytu ropy naftowej przez Ukrainę; tym samym całkowicie wstrzymany został przesył tego surowca z Rosji do Europy rurociągiem Przyjaźń – napisał w nocy z czwartku na piątek portal Naviny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mińsk: rozmowy operatorów Przyjaźni z Polski, Rosji, Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 15:00
Białoruski koncern Biełnaftachim zamierza w czasie negocjacji w Mińsku zaproponować techniczne rozwiązania na rzecz normalizacji tranzytu ropy – powiedział w piątek w białoruskiej stolicy dyrektor koncernu Andrej Rybakou.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Setki milionów dolarów. Białoruś podliczy straty z powodu rosyjskiej ropy złej jakości

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 19:10
Białoruś ocenia na setki milionów dolarów straty spowodowane dostarczaniem ropociągiem Przyjaźń rosyjskiej ropy złej jakości. Prezydent Aleksander Łukaszenka powiedział, że konkretna suma zostanie określona po odpowiednich przeliczeniach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biełnieftiechim: na Białorusi wciąż ok. 1 mln ton zanieczyszczonej ropy z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 09:20
Ok. 1 mln ton zanieczyszczonej ropy z Rosji znajduje się nadal na Białorusi – podał w sobotę dyrektor koncernu Biełnieftiechim. Według prezydenta Alaksandra Łukaszenki z powodu zanieczyszczenia ropy, do którego doszło w kwietniu, Białoruś poniosła straty rzędu setek milionów dolarów. 
rozwiń zwiń