X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Raport Białoruś

Białorusini żegnali Pawła Adamowicza. Księga kondolencyjna w ambasadzie RP

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 08:00
Przedstawiciele białoruskich władz, zagraniczni dyplomaci, działacze polskich środowisk wpisywali się w Mińsku do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie RP w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. 
Audio
  • Andżelika Borys wspomina Pawła Adamowicza. Relacja Włodzimierza Paca z Grodna (IAR)
  • Księga kondolencyjna w ambasadzie RP w Mińsku. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Paweł Adamowicz
Paweł AdamowiczFoto: Adam Wasilewski / Shutterstock.com

Jak poinformował PAP rzecznik ambasady RP w Mińsku Arkadiusz Kłębek, do księgi kondolencyjnej wpisało się w poniedziałek ponad 60 osób. 

 - Wyłożyliśmy drugą księgę, żeby wszyscy chętni mogli się wpisać – powiedział. 

Wśród osób, które odwiedziły w poniedziałek ambasadę byli m.in. wiceminister spraw zagranicznych Białorusi Aleh Krauczenka, przewodniczący parlamentarnej komisji spraw zagranicznych Walery Waraniecki, przedstawiciel sekretariatu przewodniczącego Rady Republiki, wielu dyplomatów, reprezentanci Związku Polaków na Białorusi i Polskiej Macierzy Szkolnej, białoruscy opozycjoniści i ludzie kultury, a także mieszkańcy Mińska, którzy chcieli uczcić pamięć Pawła Adamowicza. 

Lawon Barszczeuski, białoruski pisarz, tłumacz, działacz obywatelski, powiedzia. że śmierć Pawła Adamowicza "to ogromna strata także dla Białorusinów, ponieważ prezydent Gdańska rozumiał Białoruś i jej obywateli, pomagał im, m.in. wspierając niezależne liceum białoruskie". 

- Zapamiętam go jako człowieka, który zawsze miał otwarte drzwi do biura, nie odgradzał się od ludzi. Takich urzędników potrzebujemy – podkreślił Barszczeuski. 

Księgi kondolencyjne były także w piątek i w sobotę wyłożone w konsulatach generalnych RP w Brześciu i w Grodnie. 

W związku z ogłoszoną przez prezydenta Andrzeja Dudę żałobą flagi narodowe przy polskich placówkach dyplomatycznych zostały na czas wyłożenia ksiąg opuszczone do połowy masztu. 

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 20:00
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, raniony nożem podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor do spraw lecznictwa gdańskiej placówki. Poniżej zapis relacji na żywo na portalu PolskieRadio24.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Paweł Adamowicz. Lekarz: mimo wszelkich starań nie udało się go uratować

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 14:50
Śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie zapobiegły wysiłki personelu medycznego, powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa gdańskiej placówki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji szefa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 15:20
Składam rezygnację z funkcji szefa - prezesa zarządu fundacji WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak na konferencji po śmierci prezydenta Gdańska. - Nie będąc już szefem fundacji, będę dla niej pracował, ale nie będę podejmował decyzji - mówił Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń