X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Rosja czasowo ograniczy sprzedaż paliw na Białoruś

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 11:00
Do końca 2019 roku wstrzymane zostaną dostawy benzyny, mazutu i oleju napędowego na Białoruś – poinformował minister energetyki Federacji Rosyjskiej Aleksandr Nowak, cytowany przez agencję TASS. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fotoslaz/Shutterstock.com

Wynika to - jak wyjaśnił w czwartek rosyjski minister - z ustaleń zawartych w dokumentach dotyczących dostaw produktów naftowych z Rosji na Białoruś na okres do końca 2019 r., podpisanych przez wicepremierów obu krajów w środę w Moskwie. 

- Protokół, który został podpisany, to aneks do porozumienia między Rosją i Białorusią. Przewiduje on zakaz dostaw produktów naftowych, tzw. paliw ciemnych. Zarazem zakłada też utrzymanie dostaw produktów chemicznych pochodzenia naftowego, których Białoruś sama nie produkuje, na obecnym poziomie – powiedział Nowak. 

Wcześniej strona rosyjska zarzucała Białorusi, że reeksportuje ona kupowane od Rosji w niskich cenach paliwa i zarabia na tym procederze. 

Tymczasem, jak argumentowali rosyjscy urzędnicy, Białoruś może zapewnić sobie odpowiednią ilość paliw na własny użytek, wytwarzając je z kupowanej od Moskwy bezcłowej ropy. 

Kwestia dostaw rosyjskich ropy i produktów naftowych była jednym z tematów rozmów prezydentów Białorusi i Rosji w Soczi 21 września. 

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: do 30 dni wydłużono bezwizowy pobyt dla turystów, podróżujących przez port lotniczy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 10:26
Turyści 80 krajów, w tym UE, będą mogli spędzić na Białorusi nawet do 30 dni bez wiz, pod warunkiem, że przybędą do kraju i opuszczą go za pośrednictwem lotniska w Mińsku – poinformowało MSZ Białorusi. Pobyt bez wiz wydłużono z 5 do 30 dni dekretem Aleksandra Łukaszenki, opublikowanym 24 lipca. Szczegółowe informacje w sprawie warunków pobytu bez wiz można będzie znaleźć na stronach ambasad i ministerstw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dużo słabsze plony zbóż w Rosji i na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 14:00
Gorsze plony w związku złą pogodą w okresie wegetacji roślin. Z najnowszych danych rosyjskiego Ministerstwa Rolnictwa wynika, że w tym sezonie zostanie zebranych około 100 milionów ton ziarna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty rosyjskiego rubla. Wstrzymano skup walut

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 20:27
Rosyjski Bank Centralny na 5 tygodni wstrzymał skupowanie zagranicznych walut. Ma to pomóc w umocnieniu się rosyjskiego rubla.Rosyjski rubel w ostatnich dniach nieustannie tracił na wartości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hiperaktywny ambasador z KGB, postsowiecki atawizm części elit". Niespokojnie na Białorusi. Zmiany w rządzie, manewry. Mińsk czekają nowe, większe kłopoty?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 23:59
Należy spodziewać się większej aktywności organizacji prokremlowskich na Białorusi - mówi portalowi Polskiego Radia Roman Jakowlewski, niezależny obserwator polityczny. Wkrótce na Białorusi odbędą się wojskowe manewry, potem obradować będzie rosyjska cerkiew. Niedawno Aleksander Łukaszenka zdymisjonował premiera i wielu ministrów. Czy Białoruś czekają poważne polityczne problemy? 
rozwiń zwiń