X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Moskwa krytykuje Konstantynopol za autokefalię dla Ukrainy. "Ocena na synodzie na Białorusi"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 07:00
Przedstawiciele rosyjskiej Cerkwi ostro krytykują decyzje podjęte na synodzie biskupów patriarchatu Konstantynopola. Patriarcha Bartłomiej unieważnił dokument z końca XVII wieku, który podporządkowywał kijowską metropolię Moskwie, potwierdził podjętą wcześniej decyzję o nadaniu ukraińskiej cerkwi autokefalii i zdjął anatemę z patriarchy Kijowa Filareta. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Rzecznik prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego Władimir Legojda powiedział, że decyzje Patriarchatu Konstantynopolitańskiego w sprawie Cerkwi na Ukrainie są "bezprecedensowym działaniem antykanonicznym".

Z kolei Aleksander Wołkow, rzecznik patriarchy Cyryla, zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi oznajmił, że ostateczną ocenę działań patriarchatu konstantynopolitańskiego da Święty Synod Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, który zbierze się 15 października w Mińsku na Białorusi.

Moskiewskie media zwracają uwagę, że rosyjska Cerkiew już wcześniej zaczęła osłabiać swoje relacje z Konstantynopolem. Synod rosyjskiej Cerkwi postanowił nie wspominać nazwiska patriarchy Konstantynopola Bartłomieja podczas nabożeństw.

Rosyjska Cerkiew wyszła też ze struktur organizacji, którym przewodniczy patriarcha Konstantynopola. "Relacje Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i Konstantynopola w takim kryzysie były tylko raz podczas ich całej ponad tysiącletniej historii" - napisała agencja prasowa RIA-Nowosti. 

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: metropolita Rosjanin o prawosławnej jedności Rosji, Białorusi i Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 23:00
Cerkiew prawosławna odgrywa rolę jednoczącą na obszarze Rosji, Białorusi i Ukrainy – tak mówił w posłaniu bożonarodzeniowym do prawosławnych wiernych zwierzchnik Białoruskiej Cerkwi Prawosławnej metropolita Paweł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patriarcha Cyryl odejdzie? "Przegrał kluczowy mecz”. Następcą może być "spowiednik Putina”

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 12:07
Głowa rosyjskiej cerkwi prawosławnej patriarcha Cyryl, zmierza na odpoczynek, a na horyzoncie widać już jego następcę. Taką tezę stawia znany rosyjski publicysta i politolog Stanisław Biełkowski. Cyryl, przegrywa batalię w sprawie niezależności cerkwi Ukrainy, która odrywa  się od Moskwy.
rozwiń zwiń