X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Raport Białoruś

Białoruś: zalewa kościół w Nieświeżu ze szczątkami stu Radziwiłłów. Ludzie wynosili wodę wiadrami

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 17:00
Woda podtapia Kościół Bożego Ciała w Nieświeżu na zachodniej Białorusi. W podziemiach świątyni znajduje się krypta, w której spoczywa około 100 przedstawicieli rodu Radziwiłłów. 
Audio
  • Zalewa kościół w Nieświeżu. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Kościół  Bożego Ciała w NIeświeżu
Kościół Bożego Ciała w NIeświeżuFoto: Fot. archiwum prywatne

Trumny kilka lat temu zostały ustawione na dębowych podstawach, dlatego nic im nie grozi. Jednak zbierająca się w podziemiach woda źle wpływa na ściany kościoła.

Wierni najpierw wodę wynosili wiadrami. Później władze miejskie przekazały kościołowi pompę. która uruchamiana jest co 3 godziny.

Świątynia, która jest uważana za pierwszą całkowicie barokową we wschodniej Europie, powstała w XVI wieku z fundacji księcia Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła (Sierotki).

Jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mińskie media poinformowały, że do Nieświeża mają przyjechać białoruscy specjaliści którzy będą wyjaśniać przyczynę pojawienia się wody w podziemiach fary. 

IAR/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak