X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes Lotosu o połączeniu z Orlenem: przed nami rozwój

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 07:00
- Myślę, że w wyniku planowanego połączenia obie firmy przede wszystkim przestaną ze sobą konkurować. Ma powstać jeden silny koncern multienergetyczny. Jeżeli do tej grupy dołączy także PGNiG to możliwe synergie i korzyści będą jeszcze większe. Myślę, że przed nami rozwój - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prezes zarządu Grupy Lotos Paweł Majewski.
Prezes zarządu Lotos S.A. Paweł Jan Majewski podczas III edycji Forum Wizja Rozwoju, 24 sierpnia w Gdyni
Prezes zarządu Lotos S.A. Paweł Jan Majewski podczas III edycji Forum Wizja Rozwoju, 24 sierpnia w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

Posłuchaj
32:09 2020_08_30 15_12_03_PR1_W_Otwarte_Karty.mp3 Prezes Grupy Lotos Paweł Majewski o fuzji z Orlenem (W otwarte karty/Jedynka)

 

czytaj więcej
Orlen mat pras 1200.jpg
Fuzja Orlenu z Lotosem. Podpisano porozumienie o współpracy firm i Skarbu Państwa

PKN Orlen podał 14 lipca br., że Komisja Europejska wyraziła warunkową zgodę na przejęcie przez płocki koncern Grupy Lotos. Tego samego dnia PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej nad PGNiG. Jak mówił pod koniec lipca w Senacie wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, dzięki połączeniu PKN Orlen i Grupy Lotos, i następnie z PGNiG, przychody osiągną tam blisko 200 mld zł rocznie.

- Musimy spojrzeć na te fuzję w nieco szerszym kontekście. Przez pryzmat korzyści nie tylko dla samej grupy naszych spółek, ale przede wszystkim korzyści dla akcjonariuszy i wartości dla całej polskiej gospodarki. To przede wszystkim większe możliwości inwestycyjne, rozwojowe. Silna pozycja w trudnych czasach - podkreśla prezes Grupy Lotos Paweł Majewski. 

Bruksela uzależnia ostateczną akceptację od wywiązania się przez PKN Orlen ze wszystkich zobowiązań. Komisja poinformowała, że chodzi między innymi o sprzedaż 30 procent udziałów rafinerii Grupy Lotos i 80 procent jej stacji.

- Komisja Europejska pilnuje przede wszystkim aby w wyniku tego połączenia nie uległa ograniczeniu konkurencja, stad konieczność zbycia części tych aktywów. Natomiast zbycie to nie ograniczy potencjału, jeżeli dojdzie do wymiany aktywów na aktywa zagraniczne, a to jest wariant preferowany zgodnie z deklaracjami Orlenu i przedstawicieli Ministerstwa Aktywów Państwowych - wyjaśnia rozmówca Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg i dodaje, że jest spokojny o przebieg całego procesu przejęcia. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W otwarte karty

Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Paweł Majewski (prezes zarządu Grupy Lotos)

Data emisji: 30.08.2020

Godzina emisji: 15.12

kh

Czytaj także

Prezes Orlenu: w Lotosie miejsca pracy zostaną utrzymane, nie będzie żadnych zwolnień grupowych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 17:25
- Fuzja Orlenu z Lotosem to proces ważny dla obu firm, ale również dla całej naszej ojczyzny. (…) Musimy być wizjonerami. Mamy bardzo ciekawe położenie w Europie i trzeba to wykorzystać pod względem gospodarczym - powiedział w Polskim Radiu 24 Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. - Lotos nadal będzie na Wybrzeżu i tam firma będzie płaciła podatki - dodał.
rozwiń zwiń