X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Czy osoby chore na astmę są zobowiązane do noszenia maseczek ochronnych?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 18:15
- Jeżeli jest utrudnione oddychanie i osoba ma schorzenia, które mogą powodować, że maseczka ogranicza możliwość swobodnego oddychania, to na pewno jest to wskazanie, żeby maseczki nie nosić - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. 
Audio
  • Koronawirus: co musisz wiedzieć? (Ekspres Jedynki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock

W związku z pandemią koronawirusa i rosnącą liczbą chorych na COVID-19 rząd podjął decyzję o nowych obostrzeniach. Wśród nich znalazł się obowiązek zasłaniania ust i nosa, np. za pomocą maseczek ochronnych. Nakaz wszedł w życie 16 kwietnia br. 

Astma jest niewątpliwie przeciwwskazaniem do noszenia maseczek ochronnych. - Osoby, które mają astmę - mają kłopoty z oddychaniem, więc sprawa jest prosta, nie muszą nosić maseczek - dodał rzecznik MZ. 


Katar sienny a koronawirus 

Rzecznik MZ apelował o racjonalne zachowanie, gdyż katar sienny może być objawem niepokojącym i może budzić obawy czy nie powinniśmy trafić do szpitala. - Zalecałbym stosowanie leków, aerozoli, które udrażniają nos czy też likwidują objawy kataru siennego - tłumaczył. - Publiczne spacerowanie z katarem siennym jest niewskazane - wyjaśnił Wojciech Andrusiewicz. 

Dr Piotr Gryglas, internista, kardiolog, podkreślił, że alergia może być poważnym problemem w dobie epidemii. - Jeżeli alergik w trakcie trwającej alergii dodatkowo jest zakażony koronawirusem, to wtedy rozsiew wirusa jest bardzo duży - tłumaczył. 

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadzi: Karolina Rożej 

Materiał: Małgorzata Głogowska 

Data emisji: 24.04.2020 r. 

Godzina emisji: 15.47 

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak