X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ku pamięci Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 12:33
Debiutował piosenką "Dziewczyna z konwaliami". Z czasem stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy na polskiej scenie muzycznej. W audycji "Twarzą w twarz" wspominano twórczość zmarłego przed dwoma laty artysty Zbigniewa Wodeckiego.   
Audio
  • Wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim (Twarzą w Twarz/Jedynka)
Zbigniew Wodecki
Zbigniew WodeckiFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Zbigniew Wodecki był niezwykle charyzmatycznym wokalistą, człowiekiem pełnym humoru, który zarażał optymizmem. Audycja była spotkaniem z nim samym, wspomnieniem wizyty artysty w Polskim Radiu w 2016 roku, kiedy był wówczas gościem radiowej Jedynki. W audycji wspomniano również, jak Zbigniew Wodecki nagrał w Polskim Radiu koncert pod orkiestrą Andrzeja Trzaskowskiego.

W swojej karierze artysta był związany z kabaretem "Piwnica pod Baranami", zespołem "Anawa", z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. Występował m.in. w duecie ze Zdzisławą Sośnicką czy kabareciarzem Zenonem Laskowikiem. Jego piosenki są śpiewane na różnych koncertach i festiwalach po dziś dzień.

Artysta jazzowy Piotr Baron, stworzył bardzo ciekawy i przyjemny dla ucha projekt "Wodecki Jazz" ku pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Premiera odbędzie się 31 maja 2019 roku.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania, które jest sentymentalną podróżą ku czci sławnego artysty. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczne spotkania" w ramach "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Marcin Kusy

Data emisji: 24.05.2019

Godzina emisji: 23.05

ans/K.A

 

Czytaj także

Halina Frąckowiak zapamiętała pierwszy wspólny koncert ze Zbigniewem Wodeckim

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:22
W środę (22.05) mija druga rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Słynnego wokalistę wspominała w "Muzycznej Jedynce" Halina Frąckowiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Wodecki na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:27
W piątek 31 maja tuż po godzinie 20.00 na scenie radiowej Jedynki pojawi się saksofonista Piotr Baron wraz z zespołem. Muzycy zagrają utwory Zbigniewa Wodeckiego w jazzowych aranżacjach w dniu premiery płyty "Wodecki Jazz". 
rozwiń zwiń