X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Norbert "Smoła" Smoliński: patriotyzm wyssałem z mlekiem ojca

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 15:00
- Nasiąkanie antykomunizmem i miłość do rockowych dźwięków pozwoliły stworzyć trzy lata temu ten wymarzony band, dzięki któremu mogę poczuć się spełniony jako muzyk i jako Polak - mówił w "Twarzą w twarz" Norbert "Smoła" Smoliński, lider grupy Contra Mundum.
Audio
  • Norbert "Smoła" Smoliński o swojej muzyce i o własnym spojrzeniu na patriotyzm (Twarzą w twarz/Jedynka)
Norbert Smoliński
Norbert SmolińskiFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Zespół gra utwory patriotyczne w rockowych aranżacjach. - To szumnie brzmi, ale miłość do ojczyzny, patriotyzm wyssałem z mlekiem ojca - przekonuje Smoliński. - Pochodzę z bardzo "antyczerwonego" domu, gdzie w odpowiednie dni wywieszano flagę i w odpowiednie tego nie robiono. Mój dziadek był powstańcem warszawskim, ojciec - opozycją i działaczem "Solidarności". Jako młody chłopak miałem do czynienia z tymi wszystkimi gośćmi w naszym domu, bibułą, znaczkami solidarnościowymi. Do tego doszli bardowie: Kaczmarski, Gintrowski i Łapiński, w ogólniaku słuchałem też Jana Krzysztofa Kelusa, nie rozumiejąc jeszcze wtedy, o tym ten człowiek śpiewa - opowiadał gość audycji.

Norbert "Smoła" Smoliński przyznał też, że mimo swoistej mody na patriotyzm, jego muzyka wciąż jest dość niszowa. - Nie można zarzucać koniunkturalizmu zespołom, które powstały po tzw. dobrej przemianie. Sale wcale nie są pełne po brzegi, nie jest to Sylwester w Zakopanem - podkreśla artysta.

Mówi też o śpiewaniu tekstów napisanych przez poetów czasów nadaremnych, misyjności mediów, a także o "kulturowej równi pochyłej, która jest wszechobecna i zauważalna". Zdradza również szczegóły pracy nad swoim dziełem życia realizowanym wspólnie z muzykami Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

***

Tytuł audycji: "Wieczór z historią" w ramach audycji "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Norbert "Smoła" Smoliński (muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, lider zespołu Contra Mundum)

Data emisji: 13.04.2018

Godzina emisji: 20.11

mg/plu

Czytaj także

Leszek Długosz o poezji przesiąkniętej polskością

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 12:20
Gość audycji - bard i poeta związany z Piwnicą pod Baranami - na łamach jednego z tygodników od pięciu lat przybliża wiersze nieco zapomnianych autorów, dla których ogromne znaczenie miała polskość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Zygmunt i jego Stachura uwspółcześniony

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 16:30
- Troszeczkę rozszerzyłem sposób zaprezentowania, zagrania wierszy Stachury - tak o swojej płycie "Dokąd idziesz? Do słońca!" z piosenkami Edwarda Stachury mówił w Jedynce Sławomir Zygmunt.
rozwiń zwiń