X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Prof. Michał Kleiber: Andrzej Duda ma większe szanse na zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 09:51
W Programie 1 Polskiego Radia profesor Michał Kleiber oceniał szanse kandydatów w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jego zdaniem, większe ma prezydent Andrzej Duda. Wynika to z przeliczenia głosów z pierwszej tury, aktywnej kampanii urzędującego prezydenta i szacunku głosów, które przepłyną od innych kandydatów.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Michał Kleiber zauważa, że nasze społeczeństwo jest podzielone mniej więcej po równo - i to udowodniły już wybory sprzed 5 lat - jeśli chodzi o dwa główne poglądy na świat, które są reprezentowane przez dwóch kandydatów.


Posłuchaj
05:45 PR1_Komentarz_1_07_2020_for_media.mp3 "Prof. Michał Kleiber: o podziałach w społeczeństwie i szansach kandydatów w 2. turze wyborów prezydenckich (Komentarz poranka/Jedynka)"

 

Podkreśla, że podział na lewicę i prawicę już zanikł. On sam dzieli społeczeństwo na "otwarciowców" i "lokalistów". "Otwarciowcy" są otwarci na zmiany, są zwolennikami globalizmu i europeizmu i są krytyczni wobec wielu elementów naszej tradycji. "Lokaliści" cenią tradycje narodowe, cenią państwa w formule, w jakiej istnieją od stuleci. Ten podział dotyczy też bardzo silnie wątków obyczajowych. - Myślę, że teraz "lokaliści" będą jeszcze w minimalnej większości - przewiduje.

Profesor przyznał, ze ma kłopot w ocenie Szymona Hołowni. On ocenia ludzi nie po słowach, a po czynach. - A u pana Hołowni nie dostrzegam w życiorysie żadnych osiągnięć, które upoważniały by go do aspirowania do tak wysokiego stanowiska - mówi Michał Kleiber.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Rozmawiał Grzegorz Jankowski.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radosław Fogiel: Andrzej Duda zdobył 3 miliony nowych głosów w porównaniu z 2015 rokiem

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 08:58
- To dość spory sukces, dość duża różnica. Oczywiście, wszystko w rękach wyborców - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, komentując oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komentarz dnia": elektorat Konfederacji, kampania Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:50
Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska") i Agaton Koziński ("Polska The Times"). Publicyści dyskutowali m.in. o elektoracie Konfederacji i Krzysztofa Bosaka w kontekście II tury wyborów prezydenckich, a także o zarządzaniu Warszawą przez Rafała Trzaskowskiego w czasie kampanii wyborczej.
rozwiń zwiń