X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Bartłomiej Biskup: to początek ofensywy dezinformacyjnej Rosji

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 09:10
- Ona jest związana z rocznicami, które przypadają w tym roku, a w których Rosja będzie zajmować mniejsze miejsce, niż by to było, gdyby relacje Europy i USA z Rosją były normalne. Na użytek wewnętrzny prezydent Rosji chce pokazać, że to jest niesłuszne, niezasłużone - wskazał dr Bartłomiej Biskup. 
Audio
  • Dr Bartłomiej Biskup o słowach prezydenta Rosji Władimira Putina (Komentarz poranka/Jedynka)
Dr Bartłomiej Biskup
Dr Bartłomiej BiskupFoto: Jedynka

1167px-Vladimir_Putin_and_Emmanuel_Macron_(2017-07-08)_03.jpg
Ambasada Rosji: Polska zawdzięcza swoją wolną egzystencję Związkowi Radzieckiemu

Przed świętami Bożego Narodzenia prezydent Rosji skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą wybuchu II wojny światowej. Władimir Putin wyraził m.in. ocenę, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 roku. Mówił też o wykorzystywaniu przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia. Przekonywał również m.in., że we wrześniu 1939 roku Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

Putin sformułował także zarzuty wobec przedwojennego polskiego ambasadora w Niemczech Józefa Lipskiego, który - według rosyjskiego prezydenta - miał obiecywać postawienie w Warszawie pomnika Hitlerowi, jeśli wysłałby on polskich Żydów na zagładę do Afryki. "Łajdak, antysemicka świnia, inaczej powiedzieć się nie da. W pełni solidaryzował się on [Lipski] z Hitlerem w jego antysemickim nastawieniu i, co więcej, obiecywał wystawić mu w Warszawie pomnik za niegodziwości wobec narodu żydowskiego" - stwierdził.

Premier Morawiecki UA.jpg
Premier: Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to świadomie

Polska odpowiedź

W ubiegłą niedzielę do słów prezydenta Rosji odniósł się premier Mateusz Morawiecki. "Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski. Zawsze robił to w pełni świadomie. Zwykle dzieje się to w sytuacji, gdy władza w Moskwie czuje międzynarodową presję związaną ze swoimi działaniami. I to presję nie na historycznej, a na jak najbardziej współczesnej scenie geopolitycznej" - czytamy w oświadczeniu szefa polskiego rządu.

Według szefa gabinetu prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego oświadczenie zostało uzgodnionego z prezydentem Andrzejem Dudą. Dokument został przetłumaczony na język angielski i rosyjski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

Rozmawiał Henryk Szrubarz.

Jedynka/PAP/kk

Czytaj także

Pomarański: Putin prawdopodobnie próbuje zaproponować nam grę

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 09:19
- W ostatnich wypowiedziach Władimir Putin mocno i w sposób haniebny zaatakował nie tylko Polskę, ale też aliantów zachodnich, czyli Francję i Wielką Brytanię - powiedział w "Komentarzu poranka" Andrzej Pomarański. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
rozwiń zwiń