X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Młodzi, wykształceni i oddani państwu polskiemu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 11:38
Gośćmi audycji "Gdzie jest pan Cogito" byli najmłodsi przedstawiciele polskiego Rządu, których ambicje i możliwości dostrzeżono i którzy są gotowi do ciężkiej pracy na rzecz społeczeństwa. O kim mowa? 
Audio
  • Młodzi, wykształceni i oddani państwu polskiemu (Gdzie jest pan Cogito/Jedynka)
Flaga Polski
Flaga PolskiFoto: canon_shooter/Shutterstock.com

Są pokoleniem młodym, nie pamiętającym czasów komuny i wychowujących się w wolnej Polsce, ale którzy mają świadomość, że historie rodziców oraz dziadków ukształtowały ich mentalność. - Poznałem dobrze historię swojego dziadka, który był dwa lata więziony i torturowany w UB. Tego typu historie ukształtowały świadomość tego, jak wielką wartością jest to, że wychowujemy się w wolnej Polsce.  Żyjemy też w poczuciu obowiązku, aby ta wolna Polska nigdy więcej w tak tragicznym położeniu się nie znalazła - mówi Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji. 

Anna Grembicka, 28-letnia wiceminister inwestycji i rozwoju, zaznacza, że poprzez angaż w działalność społeczną bardzo dużo zyskała - Poprzez pracę w organizacji studenckiej w niezależnych zrzeszeniu studentów bardzo dużo zyskałam i wiele się nauczyłam. Poznałam smak działalności społecznej. (...) W czasie działalności w NZS starałam się zachęcać inne osoby, żeby także myślały o takiej działalności propaństwowej - mówiła. 

Jan Kathak, 28-letni szef gabinetu politycznego Ministra Sprawiedliwości i Rzecznika Resortu wspomina, że polityką zaczął interesować się już w wieku 13 lat i wtedy zaczął działać w lokalnej społeczności. - Zobaczyłem, że angażowanie społeczne ma sens i może przynieść efekty. To była ciekawa inicjatywa. Powstał komitet budowy boiska, który miałem przyjemność założyć z moim przyjacielem Tomkiem. Zbieraliśmy podpisy i drukowaliśmy nasze różne postulaty - dodaje.  

Jaką szansę na rozwój mają młodzi ludzie w Polsce? Do jakich standardów powinniśmy dążyć? Jak bardzo partia rządząca przyczynia się do rozwoju młodych i zdolnych ludzi?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Gdzie jest pan Cogito 

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska - Weinsberg 

Goście: Anna Gembicka (wiceminister inwestycji i rozwoju), Adam Andruszkiewicz (wiceminister cyfryzacji), Janusz Cieszyński (wiceminister zdrowia), Wanda Buk (podsekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji, adwokat), Jan Kanthak (szef gabinetu politycznego Ministra Sprawiedliwości i Rzecznika Resortu) 

Data emisji: 3.08.2019

Godzina emisji: 15.09

ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Błażej Spychalski. Prawa ręka prezydenta Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 16:19
Bakcyla do polityki poczuł, będąc jeszcze w podstawówce, a o współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą, mówi – to niezwykle ciekawe doświadczenie, gdyż prezydent jest bardzo aktywny na polu zawodowym, a przy tym jest człowiekiem o wielkim sercu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Golińska: jestem wielką wielbicielką przyrody

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 17:30
- Wychowałam się w domu, w którym królował mój tata leśnik, dlatego jestem wielką wielbicielką przyrody, szczególnie lasu - powiedziała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska.
rozwiń zwiń