X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Strajk nauczycieli 2019. Kto zyska, a kto na nim straci? Komentarze profesorów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 10:03
- Nauczyciele będą jedyną grupą, która nie straci na strajku - powiedział w audycji "Spory i Kontrowersje" prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. O proteście nauczycieli mówili też prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk oraz Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana. 
Audio
  • Henryk Domański, Kazimierz Kik, Zbigniew Krysiak o strajku nauczycieli (Jedynka/Spory i Kontrowersje)
Strajk nauczycieli
Strajk nauczycieliFoto: PAP/Rafał Guz

Trwa strajk nauczycieli. Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego nie wykluczają, że protest będzie kontynuowany w czasie matur. O strajku mówili w audycji "Spory i Kontrowersje" prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk, prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Zbigniew Krysiak z Instytutu Myśli Schumana.

- Sprawy zaszły tak daleko, że gdyby przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz teraz ustąpił, to odebrane byłoby to jako słabość jego organizacji - ocenił Domański. 

Według Krysiaka natomiast - przy zmianach w szkolnictwie - powinno się ustalić takie prawo, które nie będzie dopuszczało do strajku nauczycieli np. w czasie klasyfikacji uczniów. - Oczywiście jest to prawo do ustalenia w dalszej kolejności - powiedział. 

Prof. Kik stwierdził z kolei, że jedyną grupą, która nie straci na tym strajku, będą nauczyciele. - Rząd bowiem - proponując okrągły stół ws. oświaty - stwarza perspektywę zmiany statusu i finansów nauczyciela - przyznał ekspert. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Spory i kontrowersje

Prowadzi: Agnieszka Kamińska

Gość: prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk), prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), Zbigniew Krysiak (Instytut Myśli Schumana)

Data emisji: 20.04.2019

Godzina emisji: 8.11

kad/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strajk nauczycieli. Komentarze ekspertów radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 09:44
Odpowiadając na pytanie podczas konferencji prasowej o to, czy w związku ze strajkiem "matury są zagrożone", prezes ZNP Sławomir Broniarz odpowiedział: "moim zdaniem, tak". Poinformował też, że związek chce wystąpić do prezesa Rady Ministrów o natychmiastowe podjęcie rozmów z udziałem mediatora zewnętrznego. Do protestu nauczycieli w radiowej Jedynce odnieśli się eksperci: prof. Antoni Kamiński (PAN), dr Bartosz Rydliński (UKSW) oraz Zbigniew Lazar.
rozwiń zwiń