X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zofia Rudnicka: artyści baletu słabo istnieją w mediach

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 12:37
- Coś się takiego porobiło, że artyści baletu słabo istnieją na co dzień w mediach. Nie widać ich. Oni ciężko pracują, a dzisiaj żeby być kimś w mediach trzeba się głównie zajmować chodzeniem na imprezy, bywaniem. Ktoś, kto pracuje w takim zawodzie, jak artysta baletu nie ma na to czasu - mówi w cyklu "Już taka jestem" tancerka i choreografka Zofia Rudnicka. 
Audio
  • Zofia Rudnicka o sobie samej (Już taka jestem/Jedynka)
Zofia Rudnicka
Zofia RudnickaFoto: Jolanta Fajkowska / PR

Opracowała układy choreograficzne dla Kabaretu Olgi Lipińskiej, przygotowywała dziewczyny do Miss Polonia. Krakowianka z urodzenia, już jako uzdolnione dziecko została sama w internacie przy szkole baletowej w Warszawie. Dziś jest adiunktem na Uniwersytecie Fryderyka Chopina.

Napisała piękną książkę o swoim koledze tancerzu, baletmistrzu, osobowości, gwieździe medialnej Gerardzie Wilku, wspaniałym tancerzu lat 70. i 80., z którym tańczyła. Książkę jako "Lekturę Jedynki" czytała na naszej antenie Maria Pakulnis.

- Był mężczyzną świetnie zbudowanym, z wielkim temperamentem, ale też z jakąś taką nutą nostalgii - mówi Zofia Rudnicka. 

Jakie cechy powinna mieć jej zdaniem tancerka? Czego uczy na Uniwersytecie Fryderyka Chopina? Co powiedziałaby Gerardowi Wilkowi, gdyby go teraz spotkała? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Już taki jestem 

Rozmawia: Jolanta Fajkowska

Gość: Zofia Rudnicka (tancerka baletu, choreograf, adiunkt na Uniwersytecie Fryderyka Chopina)

Data emisji: 21.10.2019

Godzina emisji: 10.15;10.23

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Klaudia Carlos o sobie: jestem szczęśliwą kobietą

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:07
Choć jej ojciec jest Portugalczykiem, to Klaudia nie zna portugalskiego, a dzieciństwo spędziła w Poznaniu, do którego ojciec wcześniej przyjechał na studia ekonomiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misheel Jargalsaikhan: w Polsce miałam dwie rodziny, jedną była zastępcza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 14:10
O jurtach i kumysie pitym nawet prze małe dzieci, o drodze z Mongolii do Polski i z powrotem, o Zosi Kwiatkowskiej z Rodziny zastępczej opowie Misheel Jargalsaikhan, aktorka, lekarka, dziś bizneswoman.
rozwiń zwiń