more_horiz

Moda jest traktowana przez historyków po macoszemu

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 14:35
Polacy interesuja się modą. Książka "Polskie piękno. Sto lat mody i stylu" Karoliny Żebrowskiej szybko zniknęła w kięgarskich półek, ale naukowcy chyba uważają ten temat za niepoważny. Wśród zwykłych ludzi zaś jest szalenie popularny
Audio
  • Karolina Żebrowska - modowa youtuberka (Już taka jestem/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Czwórka

Karolina Żebrowska to youtuberką, autorka bloga "Domowa kostiumologia", rekonstruktorka strojów z epoki, historyk i reżyser po szkole filmowej w Edynburgu. Jej krótkie filmy pod takim samym tytułem jak książka w internecie obejrzało ponad cztery 4 miliony widzów.

Często ubiera się w stroje naśladujące odzież sprzed lat. - Czasami na ulicy pytają mnie, czy idę statystować do teatru, ale te spódnice, czy płaszcze niewiele się różnią od tych współczesnych mówi gość Jolanty Fajkowskiej. A zdarza się, że chodzi po Krakowie w krynolinach. Karolina Żebrowska przyznaje, że dżinsy zakłada rzadko, a te które ma pochodzą z lat 40-tych XX wieku.

Z czego utrzymuje się Karolina Żebrowska? Dlaczego chodzi w krynolinach? Moda z jakich lat najbardziej jej się podoba? Czy umie dobrze szyć?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Już taki jestem

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Karolina Żebrowska (modowa youtuberka)

Data emisji: 31.01.2019

Godzina emisji: 10.15

ag


 
 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiganna Papina namawia na sylwestrowy punk

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 13:00
Zapomnijcie o rozkloszowanej sukni balowej i prostej, eleganckiej kreacji wieczorowej. Stylistka Wiganna Papina proponuje, by w sylwestra oddać się totalnemu modowemu szaleństwu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Journal" średniowiecznej mody skandynawskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 20:25
Stworzył go Kamil Rabiega, doktorant  Instytutu Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który zebrał informacje o chyba wszystkich znaleziskach, które można powiązać z ubiorem wikińskim od  IX do XI w.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strój sylwestrowy last minute? Da się!

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 13:52
Codzienne obowiązki sprawiły, że przygotowania do sylwestra zostawiliśmy na ostatnią chwilę? Żaden problem. Wiganna Papina podpowiadała, gdzie dostać tanie stroje sylwestrowe oraz jakie rodzaje garderoby są w tym roku szczególnie modne.
rozwiń zwiń