X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

TSUE w sprawie odmowy przyjęcia uchodźców przez Polskę, Węgry i Czechy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 17:29
Polska, Węgry i Czechy złamały unijne prawo nie przyjmując uchodźców?
Audio
Uchodźcy
UchodźcyFoto: pixbay

Rzecznik generalna Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oświadczyła, że Polska, Czechy i Węgry złamały unijne prawo odmawiając przyjmowania uchodźców w ramach relokacji. Jest to na razie opinia i sugestia rzecznika dla sędziów TSUE. Ta opinia najprawdopodobniej zostanie podtrzymana w ostatecznym orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE. Rzecznik generalna Eleanor Sharpston stanęła po stronie Komisji Europejskiej, która to wysłała skargę na Polskę do Luksemburga. Chodzi o program relokacji uchodźców z obozów w Grecji i we Włoszech w latach 2015-2017. Rzecznik uznała, że Polska Węgry i Czechy uchybiły zobowiązaniom państwa członkowskiego nie wykonując decyzji Rady Unii Europejskiej o obowiązkowej relokacji osób ubiegających się o azyl.


Tytuł audycji: Euranet Plus - Komentarz Europejski
Prowadzi: Paweł Lekki, Bogumił Husejnow
Gość: relacja Beaty Płomeckiej, korespondentki PR w Brukseli oraz rozmowa z prof. Genowefą Grabowską z Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, b. eurodeputowaną
Data emisji: 31.10.2019
Godzina emisji: 17:29

pobierz audycję

pobierz licencjęTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak