X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Magdalena Popławska: trudno streścić życie Osieckiej w 13 odcinkach

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 10:30
- Mam nadzieję, że w związku z tym serialem, ludzie sięgną jeszcze raz po książki Agnieszki Osieckiej, po jej twórczość, ale też po książki o niej. To wyjątkowa, pełna sprzeczności postać  - mówi w "Kulturze przy kawie" Magdalena Popławska, z którą rozmawialiśmy o jej roli w nowym serialu TVP "Osiecka". 
Magdalena Popławska w roli Agnieszki Osieckiej
Magdalena Popławska w roli Agnieszki Osieckiej Foto: Mirosław Sosnowski/TVP/mat. prasowe

Czytaj też
Agnieszka Osiecka 1200 PAP.jpg
Agnieszka Osiecka. 84. rocznica urodzin "poetki doskonałej"

"Osiecka" to 13-epizodowa opowieść o jednej z najlepszych autorek XX wieku, piszącej wiersze, sztuki sceniczne i teksty piosenek dla takich artystów, jak Maryla Rodowicz czy Seweryn Krajewski - Agnieszce Osieckiej. Pierwsze cztery odcinki zostaną wyemitowane między 25 a 27 grudnia w TVP1.

TVP VOD/zwiastun serialu "Osiecka"

- Teksty Agnieszki Osieckiej pojawiły się w moim życiu we wczesnej młodości i do tej pory zatrzymują mnie w drodze w myślach. Kiedy prowadzę samochód i słyszę któryś z jej licznych przebojów, w których bardzo trafnie potrafiła opisać to, co się dzieje w sercu człowieka, jak jest szarpany różnymi emocjami, to w dalszym ciągu to do mnie trafia. Osiecka jest mi bardzo bliska - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Magdalena Popławska.

Posłuchaj
49:43 2020_12_19 05_06_25_PR1_Kultura_przy_kawie.mp3 Magdalena Popławska o roli w serialu "Osiecka" (Kultura przy kawie/Jedynka)

- Życie Agnieszki Osieckiej było niezwykłe, bardzo bogate. Trudno je streścić w 13 odcinkach - podkreśla aktorka. - Ciągle wystawiała się na próby. Także jej liczne związki miłosne były bardzo emocjonalne i radykalne. Miała świetne poczucie humoru, była bardzo pragmatyczną osobą, która potrafiła zadbać o swoje interesy. Sprzeczności w jej charakterze jest mnóstwo - ocenia aktorka.


czytaj więcej
PAP Agnieszka Osiecka 1200.jpg
"Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet" Zofii Turowskiej w "Lekturach Jedynki"

Magdalena Popławska mówi, że nie mogłaby zaprzyjaźnić się z Agnieszką Osiecką i cieszy się, że poznała jej osobiście. - To byłoby duże rozczarowanie. Zresztą nie pierwsze, kiedy poznaje się jakiegoś idola swojego życia - podkreśla rozmówczyni Martyny Podolskiej. - Była bardzo trudną osobą w prywatnych relacjach. Pomimo tego, że była czarująca, była momentami bezwzględna. Nie mówiąc o jej chorobie - alkoholizmie, który działa na mnie jak płachta na byka - podkreśla. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Ponadto w "Kulturze przy kawie":

Z Izabelą Trojanowską świętowaliśmy 75-lecie Teatru Syrena, który w ramach jubileuszu - dokładnie 19 grudnia - zaprezentuje świąteczno-jubileuszowy koncert online z udziałem wokalistki.

A Jakub Krofta, reżyser teatralny pochodzący z Czech, opowiedział o premierze spektaklu "Ława przysięgłych" w Teatrze Ateneum w Warszawie (również 19.12.), a także o czeskich zwyczajach świątecznych. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Kultura przy kawie" 

Prowadzi: Martyna Podolska

Data emisji: 18.12.2020

Godzina emisji: 5.05

kh

Czytaj także

Radiowa Trójka patronuje serialowi TVP "Osiecka", emituje archiwalne koncerty i wywiady z poetką oraz piosenki z jej tekstami

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 13:00
Program 3 Polskiego Radia w grudniu 2020 roku w sposób szczególny prezentował piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej, archiwalne koncerty z jej udziałem oraz wywiady z wybitną poetką, autorką sztuk teatralnych i reżyserką, której życie i twórczość były nierozerwalnie związane z Polskim Radiem i Trójką. Akcja antenowa "Osiecka w Trójce" związana była z premierą serialu "Osiecka", który zadebiutował w TVP 25 grudnia. Program 3 jest patronem medialnym tej produkcji.
rozwiń zwiń