X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

B. Gelner o głównym bohaterze "Legionów": Tadek ma ułańską fantazję

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 16:10
- Jestem aktorem teatralno-filmowym i oba te definiujące mnie słowa są na równi - mówi o sobie Bartosz Gelner, który w superprodukcji Dariusza Gajewskiego "Legiony" zagra rolę jednego z głównych bohaterów, Tadka. Jak powstawał film opisujący walkę o niepodległość pokolenia z lat 1914-1916? Czy aktor tęskni za teatrem?
Audio
  • Rozmowa z Bartoszem Gelnerem (Jedynka/ Kultura przy kawie)
Bartosz Gelner
Bartosz GelnerFoto: Przemysław Piątkowski / PAP

Chociaż wciąż jest na początku swojej aktorskiej drogi, to jego dorobek teatralny i filmowy jest imponujący. Na co dzień gra w Nowym Teatrze w Warszawie, na ekranie pojawia się coraz częściej i to w różnorodnych produkcjach. W najbliższym czasie zobaczymy go w historycznym filmie "Legiony", którego premiera filmowa jest zaplanowana już na 20 września. O pracy nad tym wysokobudżetowym filmem, a także popularności i miłości do teatru opowiada Bartosz Gelner.

- Kiedy zakłada się mundur, przenosi w czasie i egzystuje w okopie z samymi mężczyznami, to (ułańska - red.) fantazja rodzi się sama. Człowiek zaczyna grać na grzebyku, stukać w miskę, wytwarza się tak ogromna ilość testosteronu i męskiej energii, że chłopaki naprawdę byli nieobliczalni. Mieliśmy ekstra relację między wszystkimi aktorami młodego pokolenia, którzy wcielali się w role drugo- i trzecioplanowe – opowiada Bartosz Gelner.

Budżet filmu to 27 milionów złotych. Czy na planie było czuć, że jest to jedna z najdroższych produkcji ostatnich lat? – Nie wyobrażam sobie zrobienia tego rodzaju filmu przy niedużym budżecie. Spacerując po różnych lokacjach, zaaranżowanych przez naszych scenografów na potrzeby filmu okopach, przekształconym rynku cieszyński na taki z XX wieku, byłem pod ogromnym wrażeniem. To bardzo pomaga w zrozumieniu czy zagraniu scen epokowych – odpowiada gość Jedynki.

Jak aktorzy czuli się w mundurach? W jaki sposób Bartosz Gelner przygotowywał się do filmu? Na czym polega różnorodność zawodu aktora? Jak Bartosz Gelner radzi sobie z zainteresowaniem?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Bartosz Gelner (aktor)

Data emisji: 10.08.2019

Godzina emisji: 5.25

DS


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamila Kamińska jako św. Faustyna. "Chciałam uczestniczyć w życiu zakonnym"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 14:33
W filmotece watykańskiej odbyła się kilka dni temu prapremiera polskiego filmu "Miłość i Miłosierdzie" o świętej Faustynie Kowalskiej i historii rozwijającego się kultu Miłosierdzia Bożego. Fabularyzowany dokument reżyserował Michał Kondrat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Grochowska: apetyt na życie towarzyszy mi na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 18:03
Agnieszka Grochowska od lat gra w międzynarodowych produkcjach. Chociażby w filmie "Teen Spirit", który właśnie wszedł do amerykańskich kin. W audycji opowiedziała o początkach swojej światowej już kariery, barierach językowych oraz o tym jak pogodzić życie na walizkach z życiem rodzinnym. 
rozwiń zwiń