X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"7 uczuć". Adaś Miauczyński wraca do szkoły

Do kin wszedł najnowszy film Marka Koterskiego "7 uczuć". Reżyser posyła na terapię swojego kultowego bohatera Adasia Miauczyńskiego, który powraca do traumatycznych czasów szkolnych. Uświadamia sobie, że jego problemem była nieumiejętność identyfikowania i nazywania towarzyszących mu emocji i uczuć. 
Michał Koterski, Maja Ostaszewska, kadr z filmu 7 uczuć
Michał Koterski, Maja Ostaszewska, kadr z filmu "7 uczuć"Foto: mat.pras./Kino Świat
O Audycji

Na planie filmu reżyserowi udało się zgromadzić plejadę gwiazd. W produkcji wystąpili m.in.: Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Katarzyna Figura, Joanna Kulig, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Karolak, Małgorzata Bogdańska, Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Edyta Herbuś, Cezary Pazura oraz syn Marka Koterskiego - Michał, który zagrał główną rolę - Adasia Miauczyńskiego.

Michał Koterski w "Kulturze przy kawie" zdradza, że podczas kręcenia zdjęć do filmu dotarło do niego, że tak naprawdę całe życie jesteśmy dziećmi i tylko udajemy dorosłych. - Zamykamy się w jakiejś klatce swoich emocji, swojego wyobrażenia. Sami, poprzez lata dojrzewania, zamykamy sobie drogę do czystej emocji, jaką mają dzieci To niepotrzebne. Warto budzić w sobie dziecko - mówi aktor.

- Film jest śmieszny, przerażający, wzruszający i po prostu mądry. Jeżeli niektóre filmy inspirują, to myślę, że ten może bardzo inspirować w codziennym życiu, w kontakcie dzieci-dorośli, dzieci-nauczyciele - mówi z kolei Marcin Dorociński.

Gabriela Muskała ocenia, że dzięki najnowszemu filmowi Marka Koterskiego, aktorzy mogli przeżyć jedną z najpiękniejszych, nie tylko zawodowych ale także osobistych, podróży w swoim życiu. - Mieliśmy cudowną okazję być znowu dziećmi - mówi aktorka. - Ja zawsze pielęgnuję w sobie to dziecko. Uważam, że jak ktoś straci dziecko, którego zdziwionymi oczami może patrzeć na świat, jest bardzo niedobrze. Musimy być dojrzali, odpowiedzialni, dorośli ale nie zapominajmy o tym dziecku, które powoduje, że cały czas chcemy poznawać i rozwijać się - zaznacza.

 


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Martyna Podolska pytała słuchaczy o ich wspomnienia z dzieciństwa oraz rozmawiała z rzeczniczką ytwającego właśnie Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

***

Tytuł audycji: Kultura przy kawie

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Michał Koterski (aktor), Marcin Dorociński (aktor), Gabriela Muskała (aktorka), Magdalena Maksymiuk (rzeczniczka Warszawskiego Festiwalu Filmowego)

Data emisji: 13.10.2018

Godzina: 5.05

kh

Playlista
  • TABB , SOUND N' GRACE - Dach
  • ELEKTRYCZNE GITARY - Dzieci
  • STING - Brand New Day
  • ALPHAVILLE - Forever Young
  • Frey Glenn - The Heat Is On
  • ROD STEWART - What Am I Gonna Do (I'm So In Love With You}