X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Syberia. Oddajemy głos zesłańcom i ich potomkom

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 19:00
Tematem audycji były deportacje Polaków do Kazachstanu w roku 1936.
Audio
  • O deportacjach Polaków na stepy Kazachstanu (Na stepach Kazachstanu/Jedynka
Kolej Transsyberyjska
Kolej TranssyberyjskaFoto: Shutterstock.com

O tamtych wydarzeniach opowiadali - na podstawie własnych doświadczeń oraz przekazów rodzinnych - Maria Ziliziecka z Tajńczy, osady w północnym Kazachstanie, Tatiana Sławecka z Ałmaty, Kazimierz Polański z Jasnej Polany, osady w północnym Kazachstanie, Anna Gerbowska z Kokczetawy, Anton Świdzyński z Kokczetawy oraz Leon Krynicki z Ałmaty.

Całość audycji uzupełniła wypowiedź dr Roberta Wyszyńskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, który przedstawił rys historyczny poświęcony przymusowym przesiedleniom ludności polskiej z rejonów Żytomierza, Winnicy i Kamieńca Podolskiego w latach 1936-37.

Audycja powstała w ramach cyklu "Wielki Powrót" - kampanii informacyjnej Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" i Polskiego Radia. Projekt zrealizowano ze środków Fundacji PZU.

Jest to cykl audycji reportażowych poświęconych losom Polaków na Wschodzie - głównie w Kazachstanie. Kraj ten jest dziś jednym z najliczniejszych skupisk Polonii za wschodnią granicą. Przez pryzmat osobistych spotkań Krzysztofa Renika z Polakami z Kazachstanu i repatriantami, którzy mieszkają dziś w Polsce pokazujemy ich przeszłość, tradycję i współczesne życie.

***

Tytuł audycji: Na stepach Kazachstanu

Prowadzi: Krzysztof Renik

Goście: Maria Ziliziecka, Tatiana Sławecka, Kazimierz Polański, Anna Gerbowska, Anton Świdzyński, Leon Krynicki, dr Robert Wyszyński (Uniwersytet Warszawski) 

Data emisji: 29.07.2017

Godzina emisji: 18.14

zi 

Czytaj także

Deportacja polskich obywateli do Kazachstanu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 05:40
W dniach 12-13 kwietnia 1940 miała miejsce druga deportacja Polaków z terenów zajętych przez ZSRR. W ramach polityki represji i zasadzie zbiorowej odpowiedzialności w głąb ZSRR trafiły wielotysięczne rzesze obywateli polskich. Prawda o ich losie, skrywana przez dziesięciolecia, jest dziś odkrywana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie ziem, z których deportowano Polaków

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 19:00
W pierwszym odcinku audycji "Na Stepach Kazachstanu" usłyszeliśmy opowieści potomków deportowanych w latach 30. XX wieku Polaków. Mieszkali w miejscach o nazwie Dzierżyńszczyzna i Marchlewszczyzna. Co to za miejsca?
rozwiń zwiń