X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fascynujące odkrycia astronomiczne w 2017

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 12:12
W audycji "Eureka extra" rozmawialiśmy z prof. Kazimierzem Stępniem o największych odkryciach astronomicznych i astrofizycznych ostatnich kilkunastu miesięcy.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vadim Sadovski/shutterstock.com

"Science" uznał obserwację fal grawitacyjnych za największy przełom ostatnich miesięcy. Chociaż przewidziane zostały już ponad sto lat temu przez Alberta Einsteina, to ich rejestracja możliwa była dopiero niedawno.

- Całkowicie się zgadzam z werdyktem dziennikarzy magazynu - podkreślił w audycji "Eureka extra" prof. Kazimierz Stępień i wyjaśnił dlaczego to takie ważne odkrycie. Czym są fale grawitacyjne? Jakie informacje niosą?

Polacy mieli udział w tym odkryciu. - Polscy badacze byli od początku włączeni w ten projekt, m.in. ważne prace teoretyczne, które pozwoliły przewidzieć, czego szukać, były wykonane przez Polaków - wskazał gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiliśmy też o innym osiągnięciu polskich uczonych związanym z obserwacjami planet swobodnych.

***

Tytuł audycji: Eureka extra

Prowadzący: Krzysztof Michalski

Gość: prof. Kazimierz Stępień (astronom, Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 1.01.2018

Godzina emisji: 21.30

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co się dzieje za horyzontem zdarzeń?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 13:30
Czy horyzont zdarzeń w czarnej dziurze ma ten sam promień co gwiazda, z której ta dziura powstała? Oto "pytanie z kosmosu", które zadała jedna ze słuchaczek. Tradycyjnie zmierzył się z nim dr Tomasz Rożek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fale grawitacyjne - nowe okno na Wszechświat

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 19:28
Dotychczas poznawaliśmy Wszechświat przede wszystkim dzięki falom elektromagnetycznym. Od dwóch lat mamy nowe okno na Wszechświat - fale grawitacyjne.
rozwiń zwiń