X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ledoff i Rymarz zagrali Komedę. Niezapomniany koncert!

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 20:50
"Krzysztof Komeda - Droga do Hollywood" to muzyczny hołd stworzony przez pianistkę Lenę Ledoff i wokalistę Adama Rymarza. Program 1 Polskiego Radia transmitował wyjątkowy koncert z cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live!", który odbył się w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie.
Audio
  • Koncert Leny Ledoff i Adama Rymarza "Krzysztof Komeda - Droga do Hollywood" (Jedynka)
Lena Ledoff i Adam Rymarz
Lena Ledoff i Adam RymarzFoto: Cezary Piwowarski

"Droga do Hollywood" to hołd dla Krzysztofa Komedy i całego pokolenia artystów – muzyków, filmowców, literatów – mających wpływ na współczesną kulturę. – Muzyka Krzysztofa Komedy jest mi bliska może dlatego, że jest słowiańska. Jest trochę mroczna, trochę ckliwa – dla mnie zrozumiała. Grając Komedę chyba więcej wiem o sobie, wiem kim jestem – mówiła Lena Ledoff w "Muzycznej Jedynce".

Czytaj więcej
lena ledoff 1200.jpg
L. Ledoff o muzyce K. Komedy

To jest moja interpretacja i moja wizja tych melodii oraz tekstów. Myślę, że śpiewam je inaczej niż wszyscy. Przez te piosenki mam też swoje historie do opowiedzenia i tak to chyba działa. Nie wyobrażam sobie, żeby śpiewać je w inny sposób – dodał Adam Rymarz.

Adam Rymarz Adam Rymarz

Artyści podkreślają też, że muzyka Krzysztofa Komedy przetrwała próbę czasu, jest wciąż atrakcyjna dla nowych pokoleń i ważna dla artystów, którzy sięgają po jego tematy, a ich duet zharmonizowany, ponieważ słuchają siebie nawzajem i lubią się także poza sceną.

Lena Ledoff – pianistka i kompozytorka urodzona w Sankt Petersburgu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Woroneżu i założycielka „Lena Ledoff Trio”. W 1994 r. na stałe zamieszkała w Polsce, poświęcając się komponowaniu oraz graniu jazzu. Występowała na licznych festiwalach w kraju i za granicą. Artystka nagrała cztery płyty: „Wish”, „My sweet Fryderyk”, „Komeda– Chopin – Komeda” i „Chcę do nieba. Leningrad po polsku”.

Lena Ledoff Lena Ledoff

Adam Rymarz to wokalista obdarzony szeroką skalą głosu oraz słuchem absolutnym. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Lider jazzowego projektu „Flirtując z Bachem” oraz współautor programu „Stabat Mater Dolorosa Pieśni Pasyjne”, który zrealizował w duecie z pianistą Witoldem Janiakiem. Z mezzosopranistką Anną Werecką tworzy jedyny w Polsce duet jazzowo-operowy. Ceniony wykładowca oraz trener śpiewu i emisji głosu.

Koncert w ramach "Scena Szpilmana – Jedynka Live!" Koncert w ramach "Scena Szpilmana – Jedynka Live!"

Koncert prowadził Paweł Sztompke. Zapraszamy do wysłuchania załączonego nagrania z koncertu.

Mat.promocyjne / DS

 

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Komeda koncerty