X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pierwsza Dama: "Choinki Jedynki" rozpoczynają wyjątkowy czas

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 14:47
-  Okres przedświąteczny i Święta Bożego Narodzenia mają w sobie niezwykłą magię, która sprawia, że chociaż na chwilę ustają waśnie, spory, że chcemy być blisko siebie i wspólnie działać na rzecz innych - powiedziała Małżonka Prezydenta RP podczas spotkania przyjaciół radiowej Jedynki w gmachu Polskiego Radia. 
Audio
  • Agata Kornhauser-Duda podczas spotkania przyjaciół radiowej Jedynki (Audycja specjalna/Jedynka)
Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, prezes Fundacji Mimo wszystko Anna Dymna oraz prezes Fundacji Wspólnota Nadziei Alina Perzanowska
Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, prezes Fundacji "Mimo wszystko" Anna Dymna oraz prezes Fundacji "Wspólnota Nadziei" Alina PerzanowskaFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Agata Kornhauser-Duda objęła honorowy patronat nad akcją "Choinki Jedynki". 

Przyjaciele radiowej Jedynki malowali w niedzielę (1 grudnia) świąteczne prace w ramach charytatywnej akcji Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Od lat do akcji włączają się artyści, sportowcy i przedstawiciele nauki. 

- To jedna z moich ulubionych akcji charytatywnych, w których mam okazję brać udział i bardzo cieszę się, że również w tym roku mogę w niej uczestniczyć - powiedziała Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

"Sposobność, by realnie pomóc"

- Ta akcja, może dlatego, że zbiega się z początkiem Adwentu, w taki symboliczny sposób uświadamia mi, że oto właśnie rozpoczyna się ten wyjątkowy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. To czas, który  wyzwala w nas naturalną potrzebę czynienia dobra ale także otwiera nas na potrzeby innych, zwłaszcza tych, dla których los okazał się mniej łaskawy bądź tych, którzy z rożnych przyczyn znaleźli się w trudnej życiowej sytuacji i chyba właśnie dlatego tak bardzo lubię tutaj wracać każdego roku, bo mam takie poczucie, że to miejsce daje wszystkim nam uczestniczącym w tej akcji, sposobność by realnie pomóc podopiecznym Fundacji Pani Anny Dymnej "Mimo wszystko", a w tym roku również dorosłym osobom  z autyzmem, którzy są pod opieką Fundacji "Wspólnota Nadziei" - mówi Agata Kornhauser-Duda.

- Wiem o tym doskonale, że zarówno jedna jak i druga fundacja dokłada wszelkich starań, by stworzyć jak najlepsze warunki swoim podopiecznym zarówno do godnego życia jak i do indywidualnego rozwoju na miarę ich możliwości. Robią to dzięki niezwykłemu poświęceniu, ciężkiej pracy bardzo wielu ludzi: współpracowników, specjalistów, rehabilitantów, terapeutów a także całej rzeszy wolontariuszy  ale musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nawet najlepsze chęci i największe zaangażowanie nie wystarczą by zapewnić podopiecznym kompleksową opiekę - podkreśla Małżonka Prezydenta RP. - Do tego potrzebne są fundusze i stąd tak ważne są takie akcje, jak "Choinki Jedynki", by te fundusze zebrać - dodaje. 

"Choinki Jedynki", to szczególny dzień w roku kalendarzowym

- To dzień, który my w radiu sobie wybraliśmy po to, żeby głośno mówić o tym, jak bardzo nam wszystkim dobro jest potrzebne - powiedział Prezes Polskiego Radia. Andrzej Rogoyski zaznaczył, że tego wszystkiego by nie było, gdyby nie wspaniali radiosłuchacze, którzy wspierają akcję a poprzez nią - potrzebujących. Prezes Rogoyski podziękował za podniosłą atmosferę wszystkim obecnym osobom z życia publicznego a w szczególności Pani Prezydentowej Agacie Kornhauzer-Dudzie. - Wiem, że dzisiejszy dzień zaznacza sobie zawsze na czerwono w kalendarzu i za to Pani Prezydentowej i wszystkim radiosłuchaczom w imieniu Polskiego Radia i radiowej Jedynki serdecznie dziękuję – dodał Prezes Polskiego Radia.

„Połączenie dwóch światów: dorosłych i dzieci"

Dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska także podkreśliła, że to dla niej ogromny zaszczyt, że może w imieniu całego zespołu Radiowej Jedynki serdecznie podziękować "Pierwszej Damie Pani Prezydentowej za to, że po raz kolejny, jak co roku, włączyła się w tworzenie obrazków". Dyrektor Kamińska podziękowała także wszystkim zebranym, przyjaciołom radiowej Jedynki. - Kiedy widzę jak dwa światy dorosłych i dzieci łączą się tutaj w tej sali w tym pięknym, szczytnym celu to wielkie szczęście i wielka radość - powiedziała szefowa Jedynki.

Apel o hojność 

Agata Kornhauser-Duda zaznacza, że to właśnie "dzięki otwartym sercom i dzięki hojności słuchaczy radiowej Jedynki udaje się tę kompleksową pomoc zapewnić". - To dzięki państwa pomocy podopieczni obydwu fundacji mają możliwość korzystania z zajęć rehabilitacyjnych, terapeutycznych, mogą również uczestniczyć w warsztatach podczas, których zdobywają niezbędne umiejętności by możliwie jak najbardziej samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu. Wreszcie, to te fundusze zapewniają im opiekę w specjalnie dla nich stworzonych ośrodkach i, co nie jest bez znaczenia, również dzięki tym funduszom, podopieczni mogą rozwijać swoje liczne talenty dzięki czemu mogą też zaistnieć w szerszej społecznej świadomości. To właśnie państwo drodzy słuchacze przyczyniają się także do ich społecznej integracji za co bardzo serdecznie dziękuję, ale mam też głęboką nadzieję, że państwa wrażliwość i hojność będzie tak wielka jak w minionych latach i ta pomoc trafi tam, gdzie czekają na nią konkretne osoby - powiedziała Małżonka Prezydenta RP podczas spotkania w gmachu Polskiego Radia.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym Agata Kornhauser-Duda mówi także o przedmiotach, które przekazała na licytację "Choinek Jedynki".

Pani Prezydentowa Agata Agata Kornhauser-DudaAgata Kornhauser-Duda, fot. Łukasz Kowalski/Polskie Radio

***

W ramach tegorocznej, osiemnastej już odsłony "Choinek Jedynki" wsparcie otrzymają podopieczni Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wspólnota nadziei". Fundusze zbierane będą poprzez licytację prac namalowanych przez dzieci w konkursie plastycznym Programu 1 Polskiego Radia oraz licytację świątecznych prac i przedmiotów przekazanych przez Przyjaciół Jedynki.

Tematem prac tradycyjnie już są "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Prace młodych artystów przeznaczone na licytację ocenią jurorzy, malarze: Aneta Kosin, Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Galeria świątecznych rysunków dzieci i młodzieży dostępna jest tutaj>>>


. 

Udział w choinkowym spotkaniu 1 grudnia wzięło ponad 30 wyjątkowych gości: Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski, Marzena Kawa, Wanda Kwietniewska, Nela mała reporterka, Roksana Węgiel, Maria Szabłowska z wnuczką Franią, Jarosław Jakimowicz, prof. Henryk Skarżyński, Stanisław Soyka, Maciej Szymanowicz, Ewa Kania z wnuczkami Zuzią i Paulinką, Joanna Racewicz, Szymon Wydra, Artur Siódmiak, Roman Paszke, Beata Fido i Jan Maria Tomaszewski, Majka Jeżowska, Małgorzata Potocka z wnukiem Tadeuszem, Lech Makowiecki, Wojciech Miłoszewski, Sebastian Kawa, Adam Hrycaniuk, trio muzyczne Tre Voci, Agnieszka Fitkau-Perepeczko, Sandra Kubicka, Marysia Dydycz i Joanna Pach z córkami Antoniną i Noemi oraz Agata Steczkowska z chórem, który uświetni uroczystość świątecznymi pastorałkami.

Tak powstawały prace Przyjaciół Jedynki

Licytacja prac

Licytacja świątecznych prac i podarunków potrwa od 2 do 7 grudnia. Od poniedziałku do piątku w audycji "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00) licytowane będą prace dorosłych Przyjaciół Jedynki. W sobotę 7 grudnia w godz. 8.00-19.30 - w Wielkim Finale - przeprowadzona zostanie licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie i 12 prac podopiecznych obu Fundacji, na rzecz których zbieramy fundusze: "Mimo Wszystko" oraz "Wspólnota nadziei". Ponadto w poniedziałek 9 grudnia w audycjach: "Sygnały dnia" (godz. 6.00-9.00), "Cztery Pory Roku" (godz. 9.00-12.00), "Muzyczna Jedynka" (godz. 13.00-15.00) i "Ekspres Jedynki" (godz. 15.00-17.30) odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych przez Przyjaciół radiowej Jedynki.

Pełna lista przedmiotów dostępna będzie pod adresem: choinkijedynki.polskieradio.pl


.

Jedynka/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Choinki Jedynki". Spotkanie przyjaciół radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 14:30
Przyjaciele radiowej Jedynki malowali w niedzielę (1 grudnia) świąteczne prace w ramach charytatywnej akcji Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Od lat do akcji włączają się artyści, sportowcy i przedstawiciele nauki. Tradycyjne spotkanie odbywa się w gmachu głównym Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń