X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Przemówienie Orbana na 150. rocznicę powstania węgierskiego. "To pokaz siły"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 11:47
 - Przemówienie nie było zaskakujące dla obserwatorów. Co roku wybierany jest szef Fidesu i na ostatnim kongresie Orban został wybrany jednogłośnie. Nie było nawet głosów wstrzymujących się. Wówczas podano, że osią, siłą napędową całej kampanii tej partii będzie kwestia migracji - mówił na antenie radiowej Jedynki profesor Bogdan Góralczyk, dyrektor Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. 
Audio
  • Prof. Bogdan Góralczyk o przemówieniu Viktora Orbana (Wyszehradio/Jedynka)
Viktor Orban podczas przemówienia na palcu Kossutha
Viktor Orban podczas przemówienia na palcu KossuthaFoto: PAP/EPA/Tamas Kovacs HUNGARY OUT

W tym tygodniu Węgrzy obchodzili swoje święto narodowe związane z wybuchem powstania w 1848 roku. W zrywie, który stał się częścią Wiosny Ludów Węgrom pomagali też Polacy. W tym roku liczna reprezentacja naszych rodaków pojawiła się w Budapeszcie na obchodach, na co zwrócił uwagę premier Viktor Orban. - Ze szczególnym uznaniem witam naszych przyjaciół z Polski. Nasza więź jest oczywista, a nasza solidarność jest dla nas źródłem siły - mówił Orban.

Węgierski przywódca mówił jednak głównie o zbliżających się wyborach parlamentarnych. Stwierdził, że Węgrzy mają wybór między ratunkiem a zagładą oraz że międzynarodowe siły chcą sprowadzić do Europy dziesiątki milionów ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu. Dodał, że ich celem jest również zniszczenie tradycyjnego modelu rodziny.

- Ta demonstracja to pokaz siły. Wybory są 8 kwietnia, trzy tygodnie wcześniej zorganizowano ten marsz pokoju (…) Z reguły Viktor Orban te przemówienia coroczne wygłasza w ogródku przy Muzeum Narodowym.  W tym przeniósł to na plac Kossutha przed parlament - zaznaczył gość radiowej Jedynki.

- Szli też Polacy, to już tradycyjne, niedługo Viktor Orban nauczy się paru słów po Polsku - dodał.

Profesor Góralczyk mówił, że już na kongresie partii kwestia migracji została postawiona jako oś kampanii wyborczej. - Przemówienie nie było zaskakujące dla obserwatorów. Co roku wybierany jest szef Fidesu i na ostatnim kongresie Orban został wybrany jednogłośnie. Nie było nawet głosów wstrzymujących się. Wówczas podano, że osią, siłą napędową całej kampanii tej partii będzie kwestia migracji - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o sytuacji politycznej na Słowacji.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadzi:  Magdalena Skajewska

Goście: Prof. Bogdan Góralczyk (dyrektor Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Soňa Szomolányi (Uniwersytet Komański w Bratysławie)

Data emisji: 18.03.2018

Godzina emisji: 16.05

dcz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak