X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Chopin w interpretacji amerykańskiego pianisty Garricka Ohlssona

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 23:59
W audycji "Koncert chopinowski" można posłuchać kilku nokturnów oraz mazurków - w nagraniu z kwietnia 2017 roku dokonanym dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego - w wykonaniu zwycięzcy VIII Konkursu Chopinowskiego z 1970 roku.
Audio
  • Chopin w interpretacji amerykańskiego pianisty Garricka Ohlssona (Koncert Chopinowski/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Joaquin Corbalan P

Posłuchaj
45:02 2020_10_25 23_08_12_PR1_Koncert_Chopinowski.mp3 Chopin w interpretacji amerykańskiego pianisty Garricka Ohlssona (Koncert Chopinowski/Jedynka)

 

Garrick Ohlsson (ur. 3 kwietnia 1948 w Nowym Jorku) ma fortepianie zaczął grać w wieku ośmiu lat. Kształcił się w Westchester Conservatory of Music i Juilliard School. Lekcje pobierał m.in. u Claudio Arraua.

Zadebiutował w 1960 roku. Zdobył pierwszą nagrodę w: Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ferruccio Busoniego (1966), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Montrealu (1968) i Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (1970). Jest również laureatem nagrody specjalnej Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.

Sukcesy na konkursach sprawiły, że zaczął być zapraszany do wielu krajów świata. Przez długi czas był uznawany przede wszystkim za jednego z czołowych wykonawców muzyki Chopina, lecz jego repertuar obejmuje niemal całą literaturę fortepianową (ponad 80 koncertów od Haydna i Mozarta po wiek XXI, w tym wiele utworów skomponowanych specjalnie dla niego).

***

Audycja: Koncert Chopinowski

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 25.10.2020 r.

Godzina emisji: 23.08

Jedynka,NIFC,kk


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Grand Prix du Disque Frédéric Chopin". Prezentacja nagrodzonych płyt

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 08:46
IX Międzynarodowy Konkurs Płytowy "Grand Prix du Disque Frédéric Chopin" został rozstrzygnięty 11 września. Jury oceniło 51 wydawnictw fonograficznych nadesłanych przez siedem firm fonograficznych. W audycji "Koncert Chopinowski" można posłuchać laureatów głównych nagród w kategorii nagrań na instrumentach współczesnych, nagrań dokonanych na instrumentach historycznych i reedycji nagrań historycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ballady chopinowskie w interpretacji Vlado Perlemutera

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 23:07
Francuski pianista polskiego pochodzenia Vlado Perlemuter nagrał wiele chopinowskich dzieł. W "Koncercie Chopinowskim" można wysłuchać Ballady g-moll op. 23 i Ballady f-moll op. 52. W audycji także Fantazja f-moll op. 49 i Kołysanka Des-dur op. 57.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kate Liu gra wybrane utwory Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 23:08
Amerykanka Kate Liu jest laureatką III nagrody oraz nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 2015 roku.
rozwiń zwiń