X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chopin na żywo" ze Studia PR im. Władysława Szpilmana

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 13:00
Wystąpi młody, utalentowany pianista - Andrzej Wierciński. W jego wykonaniu usłyszymy: cztery Mazurki op.24, Scherzo h-moll op. 20, Scherzo cis-moll op. 39 oraz Poloneza As-dur op. 53.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Diego Cervo

Pianista urodzony w 1995 r., jest absolwentem OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Anny Jastrzębskiej - Quinn. Od 2014 r. studiuje w Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Świtały.

Brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych zdobywając szereg nagród, w tym I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina (Warszawa, 2015); I nagrodę, złoty medal oraz specjalne zaproszenie na festiwal pianistyczny w Kolonii oraz koncerty w prestiżowych salach świata na X Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim Golden Ring (Słowenia, 2014); III nagrodę oraz specjalne zaproszenie na koncert do Hiszpanii (Majorka) i specjalne zaproszenie na koncert do Polski (Duszniki-Zdrój) na VI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Budapeszt, 2014). Ponadto jest finalistą oraz zdobywcą specjalnej Nagrody dla najlepszego pianisty z Polski na X Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Darmstadt (Niemcy, 2013).

Andrzej Wierciński koncertował wielokrotnie w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz w innych prestiżowych miejscach w Polsce i za granicą, m.in. w Rosji, Niemczech, Kanadzie. Jest laureatem Stypendium Artystycznego im. Franciszka Wybrańczyka Fundacji Sinfonia Varsovia.

***

Audycja: Koncert Chopinowski

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 23.12.2018

Godzina emisji: 23.08

kwh


Zobacz więcej na temat: Adam Rozlach koncert chopin

Czytaj także

Gra Władysław Kędra. Część 1

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 23:08
Pierwsza z trzech audycji poświęconych chopinowskim nagraniom laureata IV Konkursu Chopinowskiego z 1949 r. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra Władysław Kędra. Część II

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 23:08
Była to druga z trzech audycji poświęconych nagraniom laureata Konkursu Chopinowskiego - Władysława Kędry, którego 100. rocznicę urodzin i 50. śmierci właśnie obchodzimy.
rozwiń zwiń