X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Adam Mickiewicz "Grażyna"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 14:16
Zapraszamy do wysłuchania premierowego słuchowiska Adama Mickiewicza "Grażyna"  w adaptacji i reżyserii Jerzego Machowskiego.
Audio
  • Adam Mickiewicz "Grażyna" (Słuchowisko w Jedynce)
plakat
plakatFoto: Jerzy Machowski
"Grażyna" Adama Mickiewicza to poemat o litewskiej księżnej, która poświęca swe życie, by ochronić męża przed hańbą.

W radiowej adaptacji Jerzego Machowskiego to przede wszystkim opowieść o kobiecie świadomej, że sama może ponieść koszty politycznej gry swego męża i podejmującej działania przerastające jej siły.

Nasze najnowsze słuchowisko stawia pytania o pozycję kobiety w świecie, o naturę władzy oraz o cenę, jaką człowiek jest gotów za tę władzę zapłacić.

W historycznych adaptacjach „Grażyny” tytułową rolę grały m. in. Irena Eichlerówna i Zofia Kucówna. Dziś usłyszymy debiutującą w Teatrze Polskiego Radia Edytę Januszewską. Towarzyszyć jej będą Marek Barbasiewicz, Krzysztof Gosztyła, Andrzej Mastalerz, Paweł Paprocki oraz Małgorzata Rytel i Kamil Mrożek.

Jerzy Machowski to tegoroczny laureat nagrody za debiuty w Teatrze Polskiego Radia. Otrzymał nagrodę Don Kichota dla najlepszego debiutującego reżysera (Za miłość do polskiego Romantyzmu. Za umiejętność zadawania pytań, które znają wszyscy i za odpowiedzi, które zna tylko On).

Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Adaptacja: Jerzy Machowski

Reżyseria: Jerzy Machowski 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Ignacy Zalewski 

Obsada: Edyta Januszewska, Paweł Paprocki, Marek Barbasiewicz, Andrzej Mastalerz, Krzysztof Gosztyła, Kamil Mrożek, Małgorzata Rytel, Jerzy Machowski

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak