X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Moc sportowych emocji prosto z Zakopanego!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 13:50
Plenerowe studio Programu I Polskiego Radia stanęło u podnóży stoku narciarskiego Harenda w Zakopanem, skąd Grzegorz Frątczak wraz z zaproszonymi gośćmi relacjonował zmagania narciarzy z całej Polski w pierwszych konkurencjach tegorocznej, siódmej odsłony Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim.
Audio
  • Rozmowa z Wojciechem Strączkiem - Prezesem Stacji Harenda (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Małgorzata Tlałka-Długosz - mówi o fundacji Handicap (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • O kulturalnej ofercie w Zakopanem mówi Joanna Staszak (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Rozmowa z biathlonistką Zofią Kiełpińską (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Puchar Amatorów w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem
Puchar Amatorów w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem Foto: R. Kubaszewski/Polskie Radio

Ośrodek narciarsko - rekreacyjny "Harenda" istnieje od 15 lat. Gospodarz tego miejsca, Wojciech Strączek opowiedział dziennikarzowi radiowej Jedynki o powstałych na terenie ośrodka trasach narciarskich. - W tym momencie posiadamy sześć tras. W tym roku dobudowana została nowa trasa  długości kilometra - powiedział prezes. 

Czy początkujący narciarze również znajdą w ośrodku coś dla siebie? - Oczywiście, na ośrodku znajdują się nie tylko same wyciągi orczykowe, ale znajduje się taśma, wyrwirączka i bardzo duża szkółka Haskie, która organizuje dla swoich dzieci 5-6 dniowe kursy indywidualnej nauki - informował gość.


pap_zakopane centrum komunikacyjne 1200.jpg
Centrum Komunikacyjne w Zakopanem do 2022 roku!

 

Z miłości do sportu 

Małgorzata Tlałka-Długosz - prezes fundacji Handicap Zakopane, narciarka alpejska i trenerka, wielokrotna mistrzyni Polski i Francji w konkurencjach alpejskich mówiła o niezwykłym przedsięwzięciu, którego podjęła się 5 lat temu, czyli prowadzenie fundacji. - To jest pasja, która powstała z miłości do sportu i dlatego, że dzieci z niepełnosprawnościami nie były przygotowane sportowo. Mają duże możliwości, duży potencjał i jest to dla mnie wielka radość, że zaczynają startować z Zakopanego w mistrzostwach Polski, a nawet w światowych zawodach osób z niepełnosprawnością intelektualną - mówiła prezes. - Są medale, są wyniki, jest niesamowita satysfakcja zawodników, trenerów, rodzin, które mają dziecko z niepełnosprawnością - dodała. 

VI 12h Slalom Maraton

Fundacja, którą reprezentuje Małgorzata Tłaka - Długosz organizuje co roku 12h Slalom Maraton. Są to cykliczne zawody narciarskie po rekord Polski i 12-godzinny drużynowy slalom non-stop na rzecz charytatywnego wsparcia dla sportowców z niepełnosprawnościami. - Załoga gromadzi najlepszych narciarzy w Polsce, którzy przez dwanaście godzin muszą wyjeździć jak największy dystans. - To są jedyne zawody, gdzie zawodnicy współpracują ze sobą, a ni rywalizują. Jedziemy trzydziestoosobową drużyną i to jest super integracja,piękne wydarzenie i motywacja, bo cel jest charytatywny - podkreśliła narciarka alpejska. 

ZakopaneOK.jpg
Po Puchar w Narciarstwie Alpejskim Amatorów… do Zakopanego!

IX Światowy Dzień Śniegu 

Radiowa Jedynka przez cały sezon zimowy będzie obecny na największych imprezach w Zakopanem. Dziennikarze pojawią również się m.in. w czasie IX Światowego Dnia Śniegu FIS World Snow Day, czyli międzynarodowej akcji będącej częścią kampanii "Zabierz dzieci na śnieg", która swoim zasięgiem obejmuje blisko 60 wydarzeń w 27 krajach. Obchody rozpoczną się 18 stycznia 2020 roku. - W tym roku stawiamy na rodzinę. Bardzo fajna jest taka konkurencja "wyścig na jednej narcie". Jest to bardzo sympatyczna konkurencja. Będzie również wiele innych atrakcji podczas Światowego Dnia Śniegu - informowała Joanna Staszak.  

W Zakopanem dzieje się wiele przez cały rok 

W stolicy Tatr jest wiele miejsc, gdzie czas można spędzić kulturalnie. Joanna Staszak z Urzędu Miasta Zakopane, która opowiedziała o trwającym w mieście Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. - Pod Giewontem rozbrzmiewają kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe. Będziemy kolędować przez cały ten okres, który się rozpoczął w wigilię Bożego Narodzenia i potrwa do 2 lutego - zaznaczyła Joanna Staszak. 

Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta w Zakopanem dodała, że wiele wydarzeń czeka nas w późniejszym czasie. Są one związane m.in. z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. - Będzie Festiwal Organowy, Literacki, Festiwal Folkloru Ziem Górskich. W Zakopanem będzie się wiele działo przez cały rok. 

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce 

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Goście: Wojciech Strączek (Prezes Stacji Harenda), Małgorzata Tlałka-Długosz (Prezes fundacji Handicap Zakopane, narciarka alpejska i trenerka, wielokrotna mistrzyni Polski i Francji w konkurencjach alpejskich), Zofia Kiełpińska (biathlonistka, biegaczka narciarska, medalistka Mistrzostw Świata i Zimowej Uniwersjady, dwukrotna olimpijka), Joanna Staszak (Urzędu Miasta Zakopane). 

Data emisji: 11.01.2020 r. 

Godzina emisji: 9.00 - 11.00 

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak