X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Opowiedz mi babciu... czyli dlaczego warto gromadzić rodzinne wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 16:00
- Dom tworzą fundamenty, którymi często są tradycje, wartości, wierzenia, zasady moralne czy zasady kierujące życiem naszych przodków. Jest to coś, na podstawie czego możemy budować naszą historię, historię kolejnych pokoleń - mówi w "Czasie pogody" psycholog i psychoterapeuta Anna Resler-Moskwa. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/In Green

Posłuchaj
13:41 _PR1_AAC 2020_12_20-10-26-06.mp3 Dlaczego warto gromadzić rodzinne wspomnienia (Czas pogody/Jedynka)

Niedawno wznowione zostały albumy z serii "Opowiedz mi Babciu", "Opowiedz mi Dziadku", "Ukochanej Babci" czy "Drzewo rodowe naszej rodziny". Zachęcają i inspirują do spędzania czasu z najbliższymi na co dzień i od święta: dzielenia się rodzinnymi opowieściami, historiami i anegdotami, celebrowania wspólnych chwil, gromadzenia wspomnień rodzinnych dla kolejnych pokoleń.

Wspólne wypełnianie albumów jest nie tylko wspaniałą zabawą i sentymentalnym powrotem do przeszłości, ale pozwala także budować więzi i stworzyć pamiątkę, która może być przekazywana dzieciom, wnukom i prawnukom. Wypełnione przez seniorów albumy stają się najdroższą rodzinną pamiątką, która na pewno będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie.  

czytaj więcej
babcia1200.jpg
Babcia, która pomaga innym babciom. "Można szokować świat i być piękną"

"Bezcenny dar"

- Moment przekazywania sobie tradycji to moment bliskości i budowania więzi w rodzinie. Taki czas zatrzymania, pomyślenia skąd pochodzę, kim jestem, kim byli moi przodkowie - mówi Anna Resler-Moskwa.  - Pamięć o przodkach jest także sposobem kształtowania młodego człowieka, budowania jego poglądów, myśli na temat siebie samego. Czasami takie przekazy transgeneracyjne są podstawą do tego, żeby uczyć się żyć w relacjach z innymi ludźmi - dodaje.

Wspólne tworzenie tych albumów już ma nieocenioną wartość, ale taka prawdziwa przyjdzie za 10, 20, 30 lat - kiedy tych osób, które uzupełniały albumy już z nami nie będzie. - Taki album może stać się bezcennym darem, który będzie scalał więzi w rodzinie i być może będzie wyznacznikiem do pielęgnowania pewnych wartości - zaznacza rozmówczyni Agnieszki Ciecierskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Anna Resler-Moskwa (psycholog, psychoterapeuta)

Rozmawiała: Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 20.12.2020 r. 

Godzina emisji: 10.00-11.00

kh

Czytaj także

Genealogia. Zostań historykiem swojej rodziny!

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 16:47
Gościem "Czasu pogody" był badacz genealogii Igor Strojecki, potomek m.in. Juliana Ochorowicza, psychologa i filozofa oraz Leona Barszczewskiego, geologa i etnografa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Skomplikowane drogi polskich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 23:59
- Moja przygoda z genealogią zaczęła się od pokazania mi przez tatę rodowodów naszej rodziny, były one narysowane na wielkich płachtach. Zacząłem się tym interesować - skąd pochodzi moja rodzina, z jakich miejsc... - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Purski, od dekady zajmujący się profesjonalnie genealogią.
rozwiń zwiń