X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Chcemy wyrwać seniorów z samotności"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 13:35
- Nasi seniorzy to często osoby niepełnosprawne i skazane na samotność - mówi Elżbieta Ślązek ze Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. W tym roku około 200 samotnych starszych osób ma szansę pojechać na wakacyjny wyjazd.
Audio
  • Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich pomaga osobom starszym (Jedynka/ Czas Pogody)
Podopieczni stowarzyszenia podczas jednego z wyjazdów.
Podopieczni stowarzyszenia podczas jednego z wyjazdów.Foto: Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich

Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich pomaga przez cały rok osamotnionym starszym ludziom. Swoim zasięgiem obejmuje Warszawę, Poznań, Lublin oraz Pruszków. Wolontariusze starają się docierać także do seniorów z innych miejscowości za sprawą telefonu zaufania.

- Staramy się informować o sytuacji seniorów, dbać o ich godność, interweniować, gdy jest taka potrzeba i prawa seniorów nie są przestrzegane - mówi gość "Czasu Pogody".

Wolontariusze i darczyńcy organizują również wyjazdy dla seniorów.

- Mamy wiele wycieczek jednodniowych. Planujemy też dłuższy pobyt wakacyjny. Zależy nam, żeby osamotnionych seniorów wyrwać z tej pustki i ciasnoty czterech ścian. Dla takiej osoby mieszkanie staje się więzieniem. Jeżeli nie przyjdziemy do nich, to nie wyciągniemy tych seniorów na wycieczki, na których mogą odetchnąć świeżym powietrzem - słyszymy.

Elżbieta Ślązek zauważa, że stowarzyszenie tworzą wolontariusze "o wielkich sercach, bardzo wrażliwi, otwarci i którzy każdą wolną chwilę swojego czasu poświęcają seniorom".

W jaki sposób stowarzyszenie dociera do seniorów, którzy wstydzą się swojej samotności? Dlaczego wolontariusze zapraszają na wycieczki do Żelazowej Woli czy Konstancina? Na jaką pomoc senior może liczyć podczas wyjazdu?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czas Pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski 

Gość: Elżbieta Ślązek (Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich)

Data emisji: 07.07.2019

Godzina emisji: 10.18

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak