X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ławeczka radiowej Jedynki w Piotrkowie Trybunalskim

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 12:56
Podczas pikniku pod hasłem "Aktywna ławeczka" odsłonięta została ławeczka radiowej Jedynki. Nazwa pikniku ma zachęcać do aktywności i to nie tylko tej fizycznej. Bo Piotrków Trybunalski jest ze wszech miar aktywny.
Audio
  • "Czas pogody" z Piotrkowa Trybunalskiego cz. 1 (Jedynka)
  • "Czas pogody" z Piotrkowa Trybunalskiego cz. 2 (Jedynka)
Ławeczka radiowej Jedynki w Piotrkowie Trybunalskim
Ławeczka radiowej Jedynki w Piotrkowie TrybunalskimFoto: Marta Januszewska/Polskie Radio

Siedząc na ławeczce radiowej Jedynki będzie można posłuchać nie tylko Polskiego Radia, ale również piotrkowskich legend, nagranych jedynkowymi głosami. - Najbardziej związana z naszym miastem jest legenda o czarcim trybunale - mówi Nastalia Dajcz, historyk. Opowiada, o co chodziło w tej legendzie.

Piotrków obchodzi 800-lecie otrzymania praw miejskich. - Nie ograniczamy się do jednego, czy dwóch wydarzeń kulminacyjnych, tylko świętujemy praktycznie od nocy sylwestrowej aż do 31 grudnia 2017 roku - mówi prezydent miasta Krzysztof Chojniak. W ramach obchodów w mieście ustawiono już cztery ławeczki, choć jedynkowa jest wyjątkowa, gdyż grająca.

Korzystając z "Aktywnej Ławeczki" radiowej Jedynki będzie można usłyszeć następujące legendy: "Legenda o porwanej zakonnicy" - czyta Agnieszka Kunikowska, "Legenda o Opiekunce Miasta" - czyta Anna Stępniak, "Legenda o zatopionej wsi" - czyta Bogdan Sawicki, "Legenda o sądzie czartowskim" - czyta Marcin Kusy, "Legenda o naszyjniku królowej Jadwigi" - czyta Monika Tarka, "Legenda o Belbogu i Łysej Górce" - czyta Paweł Sztompke, "Legenda o świętym dębie" - czyta Rafał Porzeziński, "Legenda o Piotrze Morawiaku" - czyta Roman Czejarek, "Legenda o dwóch siostrach" - czyta Sława Bieńczycka i "Legenda o księciu Łokietku i dzwonnicy kościoła Farnego" - czyta Wiesław Molak.

Biblioteka miejska zebrała i kilka lat temu wydała legendy piotrkowskie. - W dalszym ciągu legendy są obecne, ponieważ tego typu tematy są na lekcjach, które świadczymy na rzecz szkół - mówi dyrektor biblioteki Renata Wojtczak.

Miasto dysponuje obiektami sportowymi, na których chętni mogą uczestniczyć w zajęciach lub ćwiczyć na własną rękę. - My w tej chwili tutaj organizujemy taki blok imprez sportowych, m.in. wyciskanie, aerobik z wykorzystaniem ławeczki w różny sposób - mówi Leszek Heinzel, dyrektor OSiR.

Posłuchaj nagrań całej audycji, w której również jest archiwalny skecz kabaretowy, wybrany przez Teresę Drozdę i muzyczne propozycje Kazimierza Kowalskiego oraz Adama Struga.

*** 

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Marta JanuszewskaZbigniew Krajewski

Goście: Leszek Heinzel (dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji), Janina Franczak-Kujawska (prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piotrkowie Trybunalski), Natalia Dajcz (historyk sztuki, Muzeum Okręgowe), Krzysztof Chojniak (prezydent Piotrkowa Trybunalskiego), Elżbieta Łągwa-Szelągowska (dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury), Renata Wojtczak (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej)

Data emisji: 8.10.2017

Godzina emisji: 10.12

ag/kk

Czytaj także

"Śladami Lata z Radiem" - "Nasz Piotrków"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 17:10
W niedzielę (20.08) "Lato z Radiem" gra w Piotrkowie Trybunalskim. To średniej wielkości miasto, położone kilkadziesiąt kilometrów od Łodzi. Na pierwszy rzut oka może wydawać się spokojne, może nawet nieco senne. Okazuje się jednak, że zamieszkuje je wielu pasjonatów, a każdy z nich postrzega miasto na swój własny sposób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotrków Trybunalski kąpie się w piwie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 17:50
Historycznie Piotrków to jedno z ważniejszych miast jeśli chodzi o piwo. Ponieważ tam zbierały się sejmy koronne i trybunały, do miasta zjeżdżała tłumnie szlachta z całej Polski i coś musiała pić. Pito miody i piwo.
rozwiń zwiń