X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ocalić od zapomnienia. Opowieść o dawnej Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 13:47
- Nie chcę, żeby wraz z ludźmi odchodziły w niepamięć ich biografie i kosmosy, w których żyli - mówi Przemysław Olszewski z fundacji Animacja.
Audio
  • Przemysław Olszewski o działalności fundacji Animacja (Czas pogody/Jedynka)
Dwa z trzech komiksów wydanych przez Fundację Animacja
Dwa z trzech komiksów wydanych przez Fundację AnimacjaFoto: Fundacja Animacja

To właśnie niezgoda na to, by śmierć człowieka powodowała zniknięcie jego świata zmobilizowała Przemysława Olszewskiego do utworzenia fundacji, która działa od 2010 roku. Jej okrętem flagowym stał się Projekt Praga Gagda. - Wybraliśmy prawobrzeżną część Warszawy i rejestrujemy wywiady z seniorami tam mieszkającymi lub stamtąd pochodzącymi. Następnie adaptujemy je na komiksy, by dotrzeć z tymi przekazami do najmłodszych pokoleń. Wydarzyło się coś złego w ostatnich dekadach, że przerwał się naturalny kontakt, wymiana wiedzy między seniorami, a młodszymi pokoleniami - tłumaczy gość Jedynki.

Do tej pory ukazały się trzy komiksy: o wojnie, wspomnienia z PRL-u i o okresie międzywojennym. To najnowszy projekt. - Dotarliśmy do rewelacyjnych rozmówców, a nasza najstarsza seniorka ma 96 lat - mówi Olszewski.

Jedna z seniorek, której opowieści znalazły się w komiksach. Fot. Fundacja Animacja Jedna z seniorek, której opowieści znalazły się w komiksach. Fot. Fundacja Animacja

Gość Jedynki zapewnia, że odbiór projektu jest bardzo pozytywny. - To nas uskrzydla, dlatego nie zaniechamy go i realizujemy kolejny etap - zapewnia.

Co teraz w planach ma fundacja Animacja, czym są hacele, kuksoł i mońce? Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Przemysław Olszewski (fundacji Animacja)

Data emisji: 4.06.2017

Godzina emisji: 10.16

zi/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Praga gada"- Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 10:59
Myli się ten, kto sądzi, że seniorzy nie mają do zaproponowania młodym nic ciekawego. Problemem jest to, że młodzi ludzie nie są tego świadomi – mało jest przestrzeni, w której oba pokolenia mogłyby się spotkać.
rozwiń zwiń