X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Antoni Huczyński, czyli "Dziarski Dziadek"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 12:30
- Ja się nie poddaję, ja walczę o siebie, staram się wszystko robić, żeby się utrzymać przy życiu na pewnym poziomie - tłumaczył Zbigniewowi Krajewskiemu Antoni Huczyński, żołnierz AK, powstaniec warszawski, weterynarz, youtuber i... biegacz, rocznik 1922.
Audio
  • Antonii Huczyński i Danuta Myłek pokazują jak długo i radośnie żyć (Czas pogody/Jedynka)
Antonii Huszczyński podczas jednego ze spotkań z seniorami, Dywity, luty 2015 r.
Antonii Huszczyński podczas jednego ze spotkań z seniorami, Dywity, luty 2015 r.Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

"Dziarski Dziadek" lub "Burza", pod takimi pseudonimami znany jest pan Antonii. - Celem mojego życia jest dawać przykład tym, którzy są zacofani w swoich poglądach, bo myślą, że jak się ma 80 lat, to już jest koniec. A ja mówię: jeszcze wszystko przed Tobą! - prezentował swoją filozofię życiową Antonii Huczyński. 

O swych niezwykłych i dramatycznych przeżyciach wojennych opowiedział wnukowi - Michałowi. - Dla niego to była lekcja historii. Wnuk wciąż się dziwi, jak ja dałem radę to wszystko przeżyć - mówił pan Antonii. 

Huszczyński zdradził Zbigniewowi Krajewskiemu, że na śniadanie je śledzie, kapustę kwaszoną i razowy chleb. Opowiadał też o swej miłości do zwierząt i pasji do sportu.

Do codziennego pływania i miłości do tańca przyznała się dr Danuta Myłek ze Stalowej Woli, autorka książki "Od lekarza do kucharza", która sama o sobie mówi tak: "Jestem bardzo młodą i energiczną 73-letnią osobą, bardzo aktywną zawodowo, tańczącą, piszącą, wykładającą, uprawiającą ogród i wiele innych". Dr Myłek ujawniła zasady zdrowego żywienia, jakimi się kieruje, i mocno podkreśliła, jak ważna jest kondycja fizyczna: nie ma życia bez ruchu - stwierdziła dr Myłek.

W audycji tradycyjnie były też felietony muzyczne Adama Struga i Kazimierza Kowalskiego oraz perły kabaretowe z archiwum Teresy Drozdy.

W związku ze smutną informacją, że 11 lutego w nocy zmarła Krystyna Sienkiewicz, przypomnieliśmy rozmowę z aktorką, zarejestrowaną w listopadzie 2016 roku.

***

Tytuł audycji: Czas pogody

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Materiał: Małgorzata Raducha (archiwalna rozmowa z Krystyna Sienkiewicz)

Goście: Antoni Huczyński (żołnierz AK, powstaniec warszawski, weterynarz, youtuber, biegacz) , dr Danuta Myłek (autorka książki "Od lekarza do kucharza")

Data emisji: 12.02.2017

Godzina emisji: 10.07

ab/mc

Czytaj także

Starość nie radość. Dlaczego się starzejemy?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 15:21
W Centrum Nauki Kopernik ruszył festiwal Przemiany "Pokusa Nieśmiertelności", a my w Czwórce rozważamy "dlaczego wraz z upływem lat zużywa się nasz organizm".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się zdrowo starzeć?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 16:00
W Łodzi powstało pierwsze w kraju centrum referencyjne Europejskiego Partnerstwa na rzecz Aktywnego i Zdrowego Starzenia. Ma prowadzić bardzo szeroką działalność, która finalnie poprawi życie starszych ludzi. Jednym z głównych założeń będzie to, aby tak prowadzić opiekę nad seniorem, by jak najdłużej utrzymać go poza szpitalem.
rozwiń zwiń