X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Babcie i dziadkowie są po to, żeby rozpuszczać dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 15:30
O byciu babcią i dziadkiem, a także o swoim dzieciństwie w otoczeniu bliskich, opowiadali aktorka Barbara Wrzesińska i lekarz oraz muzyk prof. Jerzy Woy-Wojciechowski.
Audio
  • Barbara Wrzesińska i prof. Jerzy Woy-Wojciechowski o byciu babcią i dziadkiem (Czas pogody/Jedynka)
Babcie i dziadkowie są po to, żeby rozpuszczać dzieci
Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Barbara Wrzesińska o sobie mówi, że jest babcią i byłą wnuczką. - W ciężkich powojennych czasach miałam cudowne dzieciństwo pt. "Nie złażąc z drzewa" w Otwocku w letnim domku moich dziadków. Mama mówiła: "Basia jest rozhukana, trzeba wdrożyć trochę dyscypliny". Babunia kiwała posłusznie głową, a potem dalej było po staremu. A teraz ja kontynuuję tę linię jako babcia.

Z kolei prof. Jerzy Woy-Wojciechowski przyznaje, że był zakochany w babci, u której spędzał wakacje, i która dożyła 98 lat. - Gdy byłem mały, mówiłem: "babciu, bardzo cię kocham, kupię ci pakelusz" - wspomina. - Babcie i dziadkowie są po to, żeby rozpuszczać dzieci - dodaje. Opowiada także o sarence Kubuś, którą jego dziadkowie hodowali w ogrodzie specjalnie dla wnuka i... zdradza, jak powstała skomponowana przez niego piosenka "Goniąc kormorany".

Barbara Wrzesińska przyznaje się natomiast do tego, jak przekupywała dzieci jedzeniem. Goście dowodzą też, że wnuki potrafią zaskakiwać. Czym? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Czas pogody"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Barbara Wrzesińska (aktorka), prof. Jerzy Woy-Wojciechowski (lekarz, kompozytor)

Data emisji: 22.01.2017

Godzina emisji: 10.18

mg/mz

Czytaj także

Aleksander Doba nie żyje. Przypominamy wywiad ze słynnym podróżnikiem

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 15:00
Najpopularniejszy kajakarz świata do świątecznego studia "Czasu pogody" przyniósł książki "Opowiedz mi, Babciu" oraz "Opowiedz mi, Dziadku". Stało się to pretekstem do snucia wspomnień o przodkach. Rozmowa odbyła się w 2016 roku na falach radiowej Jedynki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Babcie Anno Domini 2017. Jakie są?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 14:20
- Współczesne babcie mają mniej wolnego czasu, ale i wnukowie też go mają mniej. Harmonogram naszych wzajemnych kontaktów jest dużo bardziej skomplikowany niż ten, który pamiętam z mego własnego dzieciństwa - mówiła Dorota Maj, dziennikarka i babcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd wywodzi się Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 13:27
W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Mali wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia szkolne i wręczają laurki, a starsi składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki. Skąd się wzięły te tradycje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętaj o babci i dziadku nie tylko, gdy jest ich święto

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 11:30
- Dzięki wnukom nadążamy za współczesnością. Dawniej świat nie zmieniał się tak szybko jak teraz i wiedza starszych ludzi była do czegoś przydatna, a teraz ma coraz mniejsze znaczenie praktyczne - mówi Zofia Zubczewska, współautorka bloga "Babcia Polka".
rozwiń zwiń