X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Ireneusz Dudek - bluesman rodem ze Śląska

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 15:11
- Śląskość była ważną kategorią w moim rodzinnym domu. Mój dziadek i pradziadek walczyli w powstaniach śląskich. Marzyli, żeby Śląsk był częścią Polski - mówi muzyk w radiowej Jedynce.
Audio
  • Ireneusz Dudek o śląskości, swoich korzeniach i karierze muzycznej (Miejskie klimaty/Jedynka)
Ireneusz Dudek
Ireneusz DudekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ireneusz Dudek Niejednokrotnie mówi się o Ślązakach, że to jakaś opcja niemiecka. Chcę podkreślić, że w czasie powstań śląskich walczono nie o to, aby być osobą jednostką terytorialną, tylko o to, żeby Śląsk był częścią Polski

Ireneusz Dudek urodził się w 1951 roku w Katowicach. Został ochrzczony w położonej niedaleko jego rodzinnego domu katedry Chrystusa Króla. - Urodziłem się w rodzinie, która nie wyobrażała sobie niedzieli bez kościoła. Zostałem wychowany po katolicku, rodzice wpoili mi określony system, ale jako niepokorny bardzo błądziłem. Po tylu złych wydarzeniach w moim życiu cieszę się, że jednak miałem te korzenie i mogłem się o coś oprzeć - podkreśla bluesman.

Dlaczego to ojciec był ostoją dla Ireneusza Dudka, choć w domu rządziła mama, dlaczego jest on przeciwny nadmiernemu pokazywaniu śląskości na zewnątrz i dzięki komu zaczął grac na harminijce ustnej, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Miejskie klimaty" z cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Maciej Zdziarski

Gość: Ireneusz Dudek (muzyk, wokalista)

Data emisji: 2.12.2016

Godzina emisji: 23.09

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polskie piekło" - płyta dla inteligentnych słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2016 13:55
- Tworząc coś nie kalkuluję, czy to się będzie komuś podobać. Nie potrafiłbym zresztą ocenić, co może trafić w gusta słuchaczy. Ich wybory są dla mnie zupełnie niezrozumiałe - mówi Dariusz Dusza, lider zespołu Redakcja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shakin' Dudi o uzależnieniu, chorobie i śmierci

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 12:05
- Stając się rock'n'rollowcem nie wylewałem za kołnierz. Wtedy pomógł mi Bóg, wreszcie poznałem swoją przyszłą żonę, a jej warunkiem postawionym przed ślubem kościelnym była całkowita rezygnacja z alkoholu - wspomina muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem 2016. "Shakin’ Dudi piętnuje wszystko dokoła"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 22:11
- Gdy zespół powstał, naszym hasłem naczelnym było "Gramy im gorzej tym lepiej". Tak jak było w komunie - mówi Ireneusz Dudek z zespołu Shakin’ Dudi,
rozwiń zwiń