X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rymkiewicz - poeta bezdni z nagrodą Orfeusz 2016

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 00:26
- Jarosław Maria Rymkiewicz to poeta ontologicznej bezdni, bez łatwego pocieszenia religią, bez prostej metafizyki. To poeta sprzeczności - uważa prof. Jarosław Ławski, przewodniczący jury nagrody im. K. I. Gałczyńskiego "Orfeusz".
Audio
  • Prof. Jarosław Ławski opowiada o nagrodzie "Orfeusz" i kondycji polskiej poezji (Eureka - kultura i nauka/ Jedynka)
Decyzją jury w składzie: prof. Jarosław Ławski (przewodniczący), Tomasz Burek, Janusz Drzewucki, Antoni Libera, Bronisław Maj laureatem Nagrody im. K.I. Gałczyńskiego Orfeusz za najlepszy tom poetycki roku 2016 został Jarosław Marek Rymkiewicz
Decyzją jury w składzie: prof. Jarosław Ławski (przewodniczący), Tomasz Burek, Janusz Drzewucki, Antoni Libera, Bronisław Maj laureatem Nagrody im. K.I. Gałczyńskiego Orfeusz za najlepszy tom poetycki roku 2016 został Jarosław Marek RymkiewiczFoto: Rafał Guz/PAP

Jak co roku w Leśniczówce Pranie przyznawana jest nagroda konkursu im. K. I. Gałczyńskiego "Orfeusz". W tegorocznej edycji najstarszego i najmłodszego finalistę dzieliła różnica wynosząca pół wieku. - To, co rzuca się w oczy to rozpiętość różnych generacji poetów od młodszych do klasyka literatury polskiej i krytyki literackiej jak Jarosław Maria Rymkiewicz. Kolejnym istotnym elementem jest pojawienie się w finałowej piątce aż trzech kobiet - komentuje w radiowej Jedynce prof. Jarosław Łaski.

Gość audycji wyjaśnił, co sprawia, że w Praniu jest boska równowaga kultury i natury oraz opowiedział o tegorocznym laureacie nagrody. Jak nieobecność może stać się obecnością? Czy znikanie może być stwarzaniem?

***

Tytuł audycji: Eureka – kultura i nauka

Prowadził: Michał Montowski

Rozmawiała: Dorota Kołodziejczyk

Gość: prof. Jarosław Ławski (przewodniczący jury konkursowego im. K. I. Gałczyńskiego "Orfeusz")

Data emisji: 5.07.2016

Godzina emisji: 20.40

sm/pg

Czytaj także

Janusz Szuber - poeta towarzyski zwycięzcą Orfeuszy 2015

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 22:27
- Polska literacka zna nazwisko Janusza Szubera i uważa go za wybitnego poetę. Jest on doceniony, ale nie nagłośniony - mówi o zwycięzcy nagrody głównej Orfeusze 2015 członek jury, Antoni Libera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niobe" Gałczyńskiego. Poemat godny mistrza

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 13:55
Prof. Jakub Lichański napisał książkę o poemacie "Niobe" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. - To jest dzieło, po czym zostaje się już tylko i wyłącznie mistrzem, który staje obok Kochanowskiego, Owidiusza, Mickiewicza - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stasiuk, Tokarczuk, Kuczok? Najbardziej lubiany polski pisarz w Rumunii to...

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 23:54
- Wydaje mi się, że wśród młodych z Rumunii Andrzej Stasiuk jest postrzegany jako znawca regionu bałkańskiego - mówi Constantin Geambaşu, tegoroczny laureat nagrody Transatlantyk, przyznawanej za popularyzację literatury poprzez tłumaczenia.
rozwiń zwiń