X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Bulwar(t)Sztuki w Krakowie - 50 wydarzeń w 30 dni wakacji

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 11:20
16 lipca w Teatrze Łaźnia Nowa ruszy największy w Krakowie letni maraton kulturalny – Bulwar(t)Sztuki 2020.
Plakat do wydarzenia Bulwar(t)Sztuki
Plakat do wydarzenia Bulwar(t)SztukiFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
04:08 [ PR1]PR1 (mp3) 8 lipiec 2020 15_45_54.mp3 Bulwar(t)Sztuki w Krakowie - 50 wydarzeń w 30 dni wakacji (Ekspres Jedynki)

 

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, w programie Bulwar(t)Sztuki znalazły się znane z poprzednich edycji cykle, ale i całkiem nowe propozycje. Wszystko kręcić się będzie pod hasłem lotu w kosmos, na inne planety, daleko stąd.

W ramach Wakacyjnej Akademii Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego, czyli bulwar(t)owych spotkań z gwiazdami polskiego kina, pojawią się m.in.: Łukasz Simlat i Olgierd Łukaszewicz, a także reżyserka obsady "Zimnej wojny" Magdalena Szwarcbart. W nowym cyklu wyjątkowych rozmów - Ogień literacki - które poprowadzi Małgorzata Wach przy ognisku będzie można spotkać się z pisarzami: Jackiem Hugo-Baderem, Iloną Wiśniewską, Filipem Springerem i Zośką Papużanką.

Otwartość to jedno z założeń Bulwar(t)u. - To są spotkania całkowicie otwarte. Nie budujemy żadnej hierarchii. Każdy kto chce uczestniczyć w wydarzeniach, może w nich wziąć udział - powiedziała w rozmowie z Dorotą Kołodziejczyk główna kuratorka Bulwar(t)Sztuki Małgorzata Szydłowska. - Każdy może przyjść na spotkanie, ogrzać się przy ognisku i dosłownie, i metaforycznie - dodała Wach.

Działalność sceny nocy letniej zainicjuje w piątek (17.07) pokaz spektaklu "Pluton p-brane" o niezwykłym życiu odkrywcy Plutona i równie niezwykłym losie samej planety w reżyserii Mateusza Pakuły. Będzie można zobaczyć również przedstawienia: "Wałęsa w Kolonos" (reż. B. Szydłowski), "Nowohucka telenowela" (reż. J. Roszkowski) oraz ostatnią premierę Łaźni "Ginczanka. Przepis na prostotę życia" (reż. A. Gryszkówna) z kreacją Agnieszki Przepiórskiej w roli Zuzanny Ginczanki.

Dzieci i młodzież Łaźnia zaprasza do ogrodu na os. Szkolnym 25 na niedzielne spotkania artystyczno-literackie z aktorkami wokół m.in. "Bajek robotów" Stanisława Lema czy "Małego Księcia" Antoine'a de Saint-Exupery'ego oraz cykl warsztatów scenograficzno-plastycznych #rakietachallenge, podczas których uczestnicy zbudują rakietę gotową do odlotu w kosmiczny rejs.

Równolegle Teatr Łaźnia Nowa rozpocznie w lipcu projekt teatralny w reżyserii Łukasza Zaleskiego, do udziału w którym zaproszona będzie młodzież szkół średnich.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału Doroty Kołodziejczyk. Program wydarzenia na stronie Teatru Łaźnia Nowa i Bulwar(t)Sztuki

***

Tytuł audycji: Ekspres Jedynki 

Prowadził: Grzegorz Frątczak

Materiał: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 8.07.2020 

Godzina emisji: 15.45

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Warszawy zaprasza po przerwie!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 10:18
Od czwartku (2 lipca) będzie można ponownie zwiedzić Muzeum Warszawy. Placówka zbiera, bada i udostępnia rzeczy warszawskie. Wystawa główna wychodzi od historii pojedynczych przedmiotów, by opowiadać o wydarzeniach i ludziach, którzy zadecydowali o kształcie i charakterze współczesnej Warszawy.
rozwiń zwiń