X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przy kaflowym piecu

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 19:30
Jak wyglądały i jak działały piece kaflowe, jaka jest ich historia, jak się je zdobiło, czy teraz gdzieś się jeszcze ich używa? Żeby odpowiedzieć na te pytania pojechaliśmy do skansenu w Olsztynku i rozmawialiśmy tam z etnografem oraz synem zduna, który sam też stawiał piece, a także dzieciakami, które uczestniczyły w warsztatach kaflowych,
Audio
Piec kaflowy
Piec kaflowyFoto: Tama66/pixabay

Zapraszam, Agnieszka Kunikowska.


Posłuchaj
32:54 23020-10_13 19_30_03_PR1_jedynka_dzieciom.mp3 Przy kaflowym piecu (Jedynka dzieciom)

 

***

Tytuł audycji: Jedynka Dzieciom 

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Data audycji: 13.10.2020 

Godzina audycji: 19.30

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wycieczka do Biskupina

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 21:40
W "Jedynce Dzieciom" dowiedzieliśmy się, co można zobaczyć w jednym z największych rezerwatów archeologicznych w Europie. Jakie ślady osadnictwa możemy tam spotkać i do jakich epok nawiązują tamtejsze zabytki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa smoków w Muzeum Ziemi w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 20:55
Gdzie brakuje wiedzy, tam wkracza wyobraźnia… Zwłaszcza gdy dotyczy tłumaczenia zjawisk lub faktów nowych, nieznanych i niezwykłych. Znaleziska szczątków wielkich, żyjących w zamierzchłej przeszłości zwierząt stały się niewątpliwie pożywką do powstania legend o smokach. Stworów łączących najczęściej cechy gadzie i ptasie, którym przypisywano niezwykłe zdolności – zazwyczaj groźne dla ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta w Mieście Myszy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 19:30
Miasto Myszy zamieszkuje blisko 500 mysich osobników. W Mieście Myszy można zobaczyć jak wygląda życie tych gryzoni, jak radzą sobie w różnych warunkach oraz jak potrafią wykorzystać wrodzony spryt, aby pokonywać przeszkody stojące im na drodze. Wśród mieszkańców Miasta spotkać można wiele gatunków myszy z całego świata - białe, brązowe, łaciate, bezwłose, berberyjskie oraz najmniejsze z nich, pigmejskie.
rozwiń zwiń