X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pierwszy w Polsce raport o chorych na nerki

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 20:00
Blisko 5 milionów Polaków choruje na nerki, a 90 procent o tym nie wie. Rocznie z tego powodu umiera przedwcześnie 80 tys. osób, co skraca średnią długość życia o ponad 2 lata. Pierwszy polski Raport o Chorych Nerkach dowodzi, że koordynacja systemu opieki nefrologicznej może uratować życie milionów Polaków i pomóc we wcześniejszym wykryciu ich choroby.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Natali_ Mis/Shutterstock

Zgodnie z wytycznymi Amerykańskiej Narodowej Fundacji Nefrologicznej oraz stanowiskiem Zespołu Krajowego Konsultanta w dziedzinie Nefrologii jednym z kluczowych elementów leczenia PCHN (przewlekłej choroby nerek) jest wdrożenie u pacjenta diety ograniczającej spożycie białka. Wnioski z badań zawartych w raporcie potwierdzają, że ograniczenie podaży białka spowalnia postęp choroby w kierunku schyłkowej niewydolności nerek. 

W audycji powiemy na czym ma polegać skoordynowana opieka nefrologiczna oraz jak zbilansować od strony dietetycznej żywienie,aby zawierało produkty niskobiałkowe. Powiemy też o modyfikacji ilości podawanego w diecie potasu i fosforu oraz sodu, jak również zbilansowaniu podaży węglowodanów i tłuszczy. Dowiemy się o roli dietetyka w lecznictwie nefrologicznym, którą obecnie ujęto w raporcie i zaleca się jako standard w postępowaniu medycznym.

Gośćmi radiowej Jedynki będą: prof. Ryszard Gellert - autor raportu i jego koordynator, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i dr inż. Danuta Gajewska –prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Dietetycznego.

***

Na "Eurekę" w czwartek (23.05) o godz. 19.05 zaprasza Artur Wolski.

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbadaj swoje ciśnienie tętnicze. Nieprawidłowe może być przyczyną dolegliwości

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 16:47
Kiedyś utrzymywano, że prawidłowe skurczowe ciśnienie krwi to 100 plus wiek pacjenta. Ale już od wielu lat obalono ten sposób definiowania prawidłowego ciśnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pigułka na ból. Kiedy lepiej unikać jej zażywania?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 14:42
Żyjąc w świecie reklam, zachęcających do sięgania po środki farmaceutyczne, często nie widzimy innego sposobu na skrócenie cierpienia jak zażycie tabletki. Nie zawsze jest to słuszne rozwiązanie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leczenie online, czyli leczenie na odległość

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:34
Kiedy zaczynamy odczuwać niepokojące dolegliwości, pierwsze co robimy, to zaczynamy identyfikować je z tym, co podaje internet. Wtedy dzieje się tak, że bóle migrenowe mogą urastać w naszych oczach do rangi guza mózgu, a my - bezgranicznie ufni forom internetowym, możemy padać ofiarą marketingowej manipulacji. 
rozwiń zwiń