X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Projekty unijne na Politechnice Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 19:10
Współpraca polskich uczelni z Unią Europejską dotyczy zarówno unowocześniania infrastruktury jak i wdrażania rozwiązań w służbie nauki. Europejskie programy badawcze np: "Horyzont 2020" ma na celu doskonalenie bazy naukowej, zwiększanie konkurencyjności europejskiej nauki i jej wzmocnienie w świecie.
Audio
  • Unijne projekty na Politechnice Warszawskiej (Eureka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Program "Horyzont 2020" przewiduje nowy, uproszczony model finansowy, zachowanie równowagi pomiędzy małymi i dużymi projektami oraz wprowadza instrumenty wychodzące naprzeciw potrzebom krajów i regionów o niższym potencjale naukowym i innowacyjnym. Program zapewnia również spójny system finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, przez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.

Anna Rogowska podkreśla, że uczelnia ma już duże doświadczenie w realizacji unijnych projektów, dzięki którym powiększyła się baza dydaktyczna. - Dzięki projektom unijnym możemy wdrażać zmiany w jakości kształcenia, czyli kształcenie nakierowane na studenta, w którym to student jest w centrum uwagi - mówi dyrektor. politechnika może też modyfikować kierunki studiów i wdrażać nowe, takie jak cyberbezpieczeństwo, czy elektromobilność.

Prof. Wojciech Święszkowski podkreśla, że studenci mogą aplikować o stypendia, które umożliwią im realizację studiów za granicą. - W ramach programu "Erasmus" mogą wyjeżdżać do różnych krajów w Europie, by tam przeprowadzić badania, bądź też brać udział w wykładach w jednostkach renomowanych - mówi naukowiec.

W jakiej wysokości są dotacje? Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska 

Gość: prof. Wojciech Święszkowski (kierownik projektów europejskich), Anna Rogowska (dyrektor Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej)

Data emisji: 1.05.2019

Godzina emisji: 19.11

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia pomoże modernizować infrastrukturę wodną i energetyczną

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 13:19
Ponad 94 miliony euro z unijnego budżetu będzie zainwestowane w dwa projekty poprawiające infrastrukturę wodną i energetyczną w Polsce. Komisja Europejska poinformowała, że pieniądze zostaną wypłacone z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
rozwiń zwiń