X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Skąd wzięła się woda na Ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 20:00
Woda odgrywa niezwykłą rolę na Ziemi. Jej właściwości pozwoliły na powstanie życia oraz kształtowanie krajobrazu i klimatu. Dr Aleksandra Kardaś z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego napisała na ten temat publikację popularnonaukową "Książka o wodzie".
Audio
  • Skąd wzięła się woda na Ziemi? (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

- Z pomysłem napisania książki o wodzie zwróciło się do mnie wydawnictwo, natomiast ja wiedziałam od razu, że to jest temat rzeka. Woda odpowiada za mnóstwo zjawisk: efekt cieplarniany, burze, huragany, ale też za zjawiska zachodzące w głębi lodowców i lądolodów. Woda to ciekawy temat przewodni do tego, by poopowiadać o świecie i o tym, jakie zjawiska w nim zachodzą – mówiła w audycji dr Aleksandra Kardaś.

Jak jest zbudowana woda? Skąd wzięła się na Ziemi i gdzie jest jej najwięcej? Jak tworzy się deszcz? Jakie zjawiska muszą zajść, aby powstał grad? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska 

Gość: dr Aleksandra Kardaś (Wydzial Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 19.05

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historyczny szlak tematyczny w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 16:30
W Bydgoszczy wody rzeki Brdy odgrywają tak ważną rolę, że postanowiono stworzyć szlak tematyczny TeH2O, który przybliża historię miasta. T jak technika, H jak historia i O2 jak dwa razy opowieść, a H2O to chemiczny symbol wody. Zawitaliśmy do trzech miejsc na szlaku - do Muzeum Mydła i Historii Brudu, na Wyspę Młyńską i do Eksploseum.
rozwiń zwiń