X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

EPISTOP, czyli badania dotyczące padaczki

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 15:03
EPISTOP to jeden z największych międzynarodowych programów badawczych dotyczących choroby, jaką jest padaczka. Poświęcono 5 lat pracom badawczo-naukowym, w których brało udział 16 zespołów eksperckich z uczelni wyższych z Europy, USA i Australii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Przebadano wielu pacjentów z Polskich, Włoch, Belgii, Francji, Czech, Austrii, Niemiec, Holandii oraz Australii. Rezultatem badania są 33 terabajty danych wykorzystanych w analizach statystyków i tysiące wyników badań genetycznych, transkryptomicznych, proteomicznych i innych. Celem tego badania było:

- wyjaśnienie mechanizmów rozwoju padaczki oraz czynników wpływających na epileptogenezę, poprzez wczesne leczenie

- wykrycie sposobów na leczenie padaczki u dzieci i zapobieganiu skutkom upośledzenia umysłowego

- zidentyfikowanie genów i białek odgrywających kluczową rolę w rozwoju padaczki i powstawaniu jej lekooporności, co może posłużyć opracowaniu nowych leków celowanych w leczeniu padaczki.

Wyniki badania EPISTOP prezentowane były w American Epilepsy Society Meeting w USA. Teraz dowiadujemy się o nich w Polsce.

O rezultatach prac badawczych interdyscyplinarnych zespołów międzynarodowego konsorcjum naukowego w audycji "Eureka" opowie prof. Sergiusz Jóźwiak, Koordynator programu EPISTOP z Instytutu "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka".

***

Na "Eurekę" w czwartek (18.04) o godz. 19.05 zaprasza Artur Wolski.

K.A./kh

Zobacz więcej na temat: zdrowie medycyna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gen skazy krwotocznej, czyli hemofilia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 20:33
W audycji "Wieczór odkrywców" mówimy o zawiłościach dziedziczenia genu powodującego hemofilię (inaczej zwaną skazą krwotoczną), o tym, dlaczego mężczyźni częściej zapadają na tę chorobę i o możliwości jej leczenia - także o tym, czy terapia genowa jest szansą w walce z hemofilią.
rozwiń zwiń